Intel İşlemcilerin Garanti İçin Yurtdışına Yollanması

Makaleler
110
İşlemcimi Vatan Bilgisayar'dan servise verdim.

Servis takip ekranında ilk başta ''parça beklediği'' yazıyordu. Son 2 haftadırsa ''servis yolunda'' yazıyor.

Konuyla alakalı Vatan'ı aradığımda; ''İşlemciniz İngiltere'ye gitmiştir. Prosedürler gereği bu süreçte bilgi alamıyoruz'' denildi.

Var mı bir bilgisi olan? Ben Intel servisi Türkiye'de sanıyordum.

Sizce nasıl iletişime geçebilirim?

@Asım Demir @Jira @Nazım Paşa @Evie Frye

@Recep Baltaş

Teslim ettiğine dair elinde bir evrak varsa 20 iş gününün dolmasını bekle. Sonra arayıp onarım için sunulan 20 iş gününün dolduğunu ve ürünün sıfır ile değişimini istediğini belirt.
Bu zaten benim standart hakkım. Ben bununla ilgilenmiyorum, önceden de işlemci yolladım hem. :)

Benim merak ettiğim, bu işlemci nereye gidiyor, orada ne durumda nasıl öğrenirim.

Arıza tam olarak neydi hocam. Durumunu Vatan Bilgisayar'ın bilmesi gerekir. Veya onlar da bilmiyordur. Şahsen ben de emin olamadım. Intel'in Türkiye'de servisi yok bir tek onu biliyorum.
Yine 0.8 GHz'de çalışıyordu sistem.

Vatan'ı 2 defa aradım. İkisinde de şu denildi;

''Gümrük prosedürlerinden dolayı, islemci ülkeyi terk ettikten sonraki durumuna ulaşamıyoruz.''

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Güncelleme: 21.02.2018

İşlemciyi bugün teslim aldım arkadaşlar. Değiştirilmiş.

Intel işlemcisini garantiye verenlerin haberi olsun, Intel'in Türkiye'de servisi yok.

İşlemciler yurtdışına (İngiltere) gidiyor.

@Asım Demir konu kilitlenebilir.

Ben de gönderdim 27 Mayıs'ta merkezde parça bekliyor yazdı, geçen hafta servis yolunda diyor gidip gitmediğini de bilmiyoruz, sizde ne kadar sürdü ortalama olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim işlemci bozulduğu zaman garantiye gönderdiğimde onlarda yurt dışına yollamışlar. İşlemciyi tamir edemeyince de yeni bir işlemci verdiler. Yeni işlemci stoklarında olmadığı için yurt dışından sipariş etmişler ve bu süreç 1 ay sürdü.

Benim işlemci bozulduğu zaman garantiye gönderdiğimde onlarda yurt dışına yollamışlar. İşlemciyi tamir edemeyince de yeni bir işlemci verdiler. Yeni işlemci stoklarında olmadığı için yurt dışından sipariş etmişler ve bu süreç 1 ay sürdü.
Aslında ne olursa olsun yeni işlemci veriyorlar.

Bende gönderdim servise değişim yapılacak galiba stokta yokmuş. Ürün kaç gün beklerim acaba?
Bu işlemi 3 defa yapmıştım. 3'ünde de 20 günden fazla sürmüştü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı