Intel İsrail malı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Hem evet hem hayır. Evet, zira bir ülkede üretilen mal o ülkenin malı sayılabilir. Ivy Bridge işlemciler İsrail'de üretilmektedir. Hayır, zira Intel bir İsrail şirketi değil. Diğer bütün teknoloji şirketleri gibi İsrail'de Ar-Ge merkezi var.

Mesela AMD'nin, %40'ı müslüman olan Malezya'da da fabrikası var. Hani bu konularda gereksiz derecede hassasiyet gösteren halkımıza AMD biraz "biz müslümanız" dese yemin ediyorum adamların pazar payı ertesi gün %25, sene sonunda da %50 olur. Hatta üstüne AMD'yi dini inancı gibi savunan arkadaşlar çıkar ortaya :)

Şu an tam hatırlayamıyorum ama Benim işemcinin ( İ7 2600k) kutusunda made in malasia gibi birşey yazıyordu heralde...

Piyasada Çin malı AMD ve Intel işlemciler bulunmaktadır. OEM olmasına özen gösterilmelidir.

İntel abd şirketi ancak hissedarları arasında israilli adamlar olduğu bilinmektedir. Kısaca, abd'yi yöneten adamlar küresel büyük sermayecilerdir.

Şöyle düşünelim; Türkiye Cumhuriyeti'ni koç, sabancı, doğan, zorlu vb holding kuruluşarının sahiplerinin ele geçirdiğini ve merkez bankasının parasını da bunlardan birinin bastığını ve bastıkları parayı devlete borç olarak verdiklerini. Ne olur o zaman? ABD'debugün bu durum var. Ta ki J.F Kennedy öldürüldükten sonra bu zamana dek halen. ABD'de milli (ulusal) kalan bir halt bırakmadı bu adamlar. ABD'deki bu adamların tamamı ilk etapta suriye, ırak'ı dolaylı yollardan ele geçirip büyük israili kurmaktır.

Örnek olarak bugün AMD işlemciler her ihtiyacı karşılar iken, neden bu yozlaşma? O sermayecilerin kapitalist ekomisi ülkemize çökmüş ve millet geçim sıkıntısı yaşar iken kimse parasını dışarı kaptırmamalı. Dikkat edelim, ülkede bellek olarak Çin Cumhuriyeti (Taiwan) şirketleri ürünleri satışı yok denecek kadar azaldı. Bilgisayarın merkezi Taiwan. İnadına kingston ve sandisk ürünleri satılıyor. Tekelleşme ve kapitalist ekonomi olmaması için biz kullanıcıların bilinçli olması gerekmekte. Kingston iki Tayvan'lı adam tarafından kurulmuş ancak merkezleri abd'de olduğundan ABD firması.

Aynen öyle. Adamın coleron işlemcisi gt630 ekran kartı var oyun oynamak için sistem dizecek ama konu işlemciye geldiği zaman intel'in reklamı çok olduğundan i5 gibi işlemciye para bayılıyor. İşin aslı fx6300 kullansa intel'in ismini ağzına almayacak. Coleron işlemciden fx6300 aldığında da eşekten inip bugatti'ye binmiş gibi oluyor. Bu bilincin yayılması lazım. Sırf intel diye para bayılmamak lazım. Önemli olan ihtiyacı karşılıyor mu?

NOT: İnteli kötülemiyorum.

Mesela AMD'nin, %40'ı müslüman olan Malezya'da da fabrikası var. Hani bu konularda gereksiz derecede hassasiyet gösteren halkımıza AMD biraz "biz müslümanız" dese yemin ediyorum adamların pazar payı ertesi gün %25, sene sonunda da %50 olur. Hatta üstüne AMD'yi dini inancı gibi savunan arkadaşlar çıkar ortaya :)
Ülkemizde 3 torba da şeker, kömür dağıtırlarsa bak o zaman gör abi. Oy pusulasına AMD yazan çıkar. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı