Intel "K" Serisi İşlemciler Alınır mı?

AcemiTeknocu

Kilopat
Arkadaşlar bu site sayesinde yeni yeni bilgi sahibi oluyorum. Bir sorum olacak. K ibareli işlemci almak ne kadar mantıklı? Ben sadece i7 işlemcilerin K ibarelilisinin alınması gerektiğini düşünüyorum. Mesela i3 8xxxk alınacağına i5 8xxx alması daha mantıklı değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu site sayesinde yeni yeni bilgi sahibi oluyorum. Bir sorum olacak. K ibareli işlemci almak ne kadar mantıklı? Ben sadece i7 işlemcilerin K ibarelilisinin alınması gerektiğini düşünüyorum. Mesela i3 8xxxk alınacağına i5 8xxx alması daha mantıklı değil mi?

Eğer OC yapacaksan mantıklı değil. OC : Overclock, bir bakıma hız aşımı.

i3 serisinin OC'unun ne kadar verimli olduğunu bilmiyorum bu arada.

Mümkünse K ibareli işlemci alın. Eğer ileriki zamanlarda yeni ekran kartı çıkarsa overclock (benim deyimimle overlok :)) yaparak darboğazsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

O anlamda söylemedim i3 8xxxk alıcak misal. Yanına soğutucusu ve z serisi anakart lazım. Bu masrafa girmektense i5 8400 + h veya b serisi anakart almak daha mantıklı değil mi?
Oc yapınca üst segmentteki işlemcinin gücüne yetişebilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı