Intel kontrol merkezi ölçeklendirme

Burak1881

Hectopat
Merhaba, 3060 laptopa sahibim fakat aynı zamanda APU Intel grafik işlemcisi olduğu için NVIDIA kontrol panel de neredeyse hiçbir şey yok. Her şey Intel grafikleri kontrol panelde fakat oda her oyunda ayrı sıkıntı. Bütün ayarları NVIDIA'ya geçirip intelinkini devre dışı bırakmak mümkün mü? Ya da en azından şu son Intel güncellemelerinden sonra çıkan CS:GO ölçeklendirme derdine bir çözüm var mı?

Sorunu tam anlamadım. Oyunun NVIDIA Denetim Masası'ndan NVIDIA'yı kullanarak çalışmasını ayarladın mı? Sonra daa GeForce Experience ile oyunu optimize etmeyi deneyebilirsin. Orada oyuna özel ayarlar var.
Sorun şu cs go yu 4:3 veya 16:10 a alınca kenarlarda boşluk kalıyor. Bunun nvidia ve intel için farklı çözümleri var. İntel e gelen son güncellemelerden sonra eskiden kullandığımız yol çalışmaz oldu. Artık cs açılıyor sonra kapanıyor. Benim laptop da 3060 fakat aynı zamanda apu intel grafik birimi de var. Ve şuan benim nvidia panel de sadece ekran kartı performans ayarları var. Kalan her şey intelin panelinde. Bende bu bütün ayarları nvidia için etkinleştirme gibi birşey oluyor mu bunu soruyorum.

Sorun şu cs go yu 4:3 veya 16:10 a alınca kenarlarda boşluk kalıyor. Bunun nvidia ve intel için farklı çözümleri var. İntel e gelen son güncellemelerden sonra eskiden kullandığımız yol çalışmaz oldu. Artık cs açılıyor sonra kapanıyor. Benim laptop da 3060 fakat aynı zamanda apu intel grafik birimi de var. Ve şuan benim nvidia panel de sadece ekran kartı performans ayarları var. Kalan her şey intelin panelinde. Bende bu bütün ayarları nvidia için etkinleştirme gibi birşey oluyor mu bunu soruyorum.

NVIDIA Denetim Masası'nda Intel'deki gibi ayarlar yok ne yazık ki XP'den kalma arayüz ile iş yaptırıyorlar bize. Bir ihtimal Geforce Experience ile dediğim optimizasyonu kurcalayarak sorunu çözebileceğini düşünüyorum.

O da olmazsa Steam'in içinde yanılmıyorsam oyuna sağ tıklayıp özelliklerden ya da oradan bir yerden kendin ölçeklendirme yazabiliyorsun ve oyun o ölçeklendirmeye göre başlıyor.

Bunlarla çözemezsen de başka yol düşünemiyorum, üzgünüm.

1680901880023.png

Yeni konular

Geri
Yukarı