Çözüldü Intel Management Engine Interface nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berk Çağan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sürücüyü güncellemek zorunda mıyım ne işe yarıyor bu? Çok kısa bir şekilde anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gerekli olduğu doğru tabi. Ancak bilmediğin bir şeyi kuramazsın, kurmamamlısın. Sen Tır ehliyeti almadan sürebiliyor musun yok. Sürersin, ileride arıza çıkar ne olduğunu bilmezsin kalırsın yolda.

Öğrenip ne olduğunu hepimizle paylaşsan mesela Sosyal'de arayın demek yerine, nasıl olurdu?

Wikipedia'dan:

Intel Yönetim Motoru ( Intel Manageability Engine, ME olarak da bilinir), 2008 yılından beri neredeyse bütün Intel yonga setlerinin içerisinde bulunan bağımsız bir alt sistemdir. Modern anakartların Platform Controller Hub (PCH) dediğimiz yongası (Ör. Z490) içinde yer alır.

Sistem yöneticilerinin makinedeki görevleri uzaktan gerçekleştirmesini sağlayan Intel Active Management Technology'nin bir parçasıdır.

Intel Management Engine, bilgisayar kapalı olsa bile anakart güç aldığı sürece çalışır.

AMD işlemcilerin AMD Secure Technology adı verilen benzer bir özelliği vardır.
Peki bu sürücü güncellemeler yapıldığı halde görev yöneticisinden bakıldığında hala ünlem işareti gösteriyorsa ne yapılmalı? Ya da sonuç ne olur, aslında benim sormak istediğim bilgisayarım kapanmıyor ve görev yöneticisine baktığımda power managment interface kısmında ünlem var. Denetim masasından da baktım ama sonuç aynı! "KAPANMIYOR":(

Peki bu sürücü güncellemeler yapıldığı halde görev yöneticisinden bakıldığında hala ünlem işareti gösteriyorsa ne yapılmalı? Ya da sonuç ne olur, aslında benim sormak istediğim bilgisayarım kapanmıyor ve görev yöneticisine baktığımda power managment interface kısmında ünlem var. Denetim masasından da baktım ama sonuç aynı! "KAPANMIYOR":(
Yukarıda Power management adı geçiyor mu? Ayrıca sürücüleri görev yöneticisinden nasıl kontrol ediyorsun. Girdiğiniz yerin ne olduğunu bir öğrenin. Doğru sürücü veya yazılımı kendi sitenden indir.

Arkadaşlar ASUS Prime B360-Plus anakartımın BIOS'unu güncellerken Intel'me adlı bir program olduğunu gördüm. Ne olduğunu bilmeden kurdum bilgisayara reset attı fakat program yok. Ekle kaldırda da göremedim acaba ne işe yarıyor bu program bilen var mı bir de kurulum dosyalarını silmemde sakınca var mıdır?

Adsız.png

Gerekli olduğu doğru tabi. Ancak bilmediğin bir şeyi kuramazsın, kurmamamlısın. Sen Tır ehliyeti almadan sürebiliyor musun yok. Sürersin, ileride arıza çıkar ne olduğunu bilmezsin kalırsın yolda.

Öğrenip ne olduğunu hepimizle paylaşsan mesela Sosyal'de arayın demek yerine, nasıl olurdu?

Wikipedia'dan:

Intel Yönetim Motoru ( Intel Manageability Engine, ME olarak da bilinir), 2008 yılından beri neredeyse bütün Intel yonga setlerinin içerisinde bulunan bağımsız bir alt sistemdir. Modern anakartların Platform Controller Hub (PCH) dediğimiz yongası (Ör. Z490) içinde yer alır.

Sistem yöneticilerinin makinedeki görevleri uzaktan gerçekleştirmesini sağlayan Intel Active Management Technology'nin bir parçasıdır.

Intel Management Engine, bilgisayar kapalı olsa bile anakart güç aldığı sürece çalışır.

Çözüm

Wikipedia'dan:

Hocam bu ME denen zımbırtı sistemin genel performansını etkileyen bir şey mi? Özellikle şu meltdown spectre yamalarından sonra, Intel kaynaklı bir yama kurarken iki kere düşünüyorum. Kursam mı kurmasam mı diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı