Intel mi AMD mi tercih edilmeli?

• Konuyu başlatan Buvtez
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 42B
Para sınırı önemli değil. Maksimum sistem kuruyorsanız en performanslı parçaları alırsınız ve hâlâ AMD liderlikte. Üstelik yeni ürünleri çıkmadı. Intel almak için mantıklı bir sebep olmuyor. Intel bazen FPS yüksek verse de yüzdelik kullanımlar halay çekiyor.

Neden bilmiyorum ama işlemcide AMD daha performanslı geliyor bana.
Ekran kartında da NVIDIA aynı şekilde..
Fanboy falan degilim öyle olsa Ekran kartinda da AMD tercih ederim ama Ekran kartı olayında AMD nin hala eksikleri var..

Neden bilmiyorum ama işlemcide AMD daha performanslı geliyor bana.
Ekran kartında da NVIDIA aynı şekilde.
Fanboy falan degilim öyle olsa ekran kartinda da AMD tercih ederim ama ekran kartı olayında AMD'nin hala eksikleri var.

AMD ekran kartında çok geride maalesef RX 550 kullanıyorum fakat görüntü kalitesi bile bir NVIDIA değil ekran kartı alınacaksa gözünü kırpmadan NVIDIA alacaksın.

Kullanım tipine göre değişir. Eğer oyun oynanmayacak gündelik işler için olan bir bilgisayar olsaydı Intel tercih ederdim. Fakat yazılım, fotoğraf düzenleme, oyun oynama gibi yüksek performans gerektiren işler için AMD tercih ederim.

Sadece marka ile kıyaslamak çok doğru olmaz, hangi alanda kullanılacağı ve modeli de önemli.

Haziran'da Oyun ve 3D Animasyon için bilgisayar toplayacağım ve AMD R5 3600 düşünüyorum. İşlemci konusunda AMD'ye karar verdim fakat RTX 2060 ve RX 6600 arasında kaldım.

Geri
Yukarı