Intel mi AMD mi tercih edilmeli?

• Konuyu başlatan Buvtez
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 42B
Sınırsız param olsa vatana gider abi her şeyin en pahalısını istiyorum derdim, Intel AMD fark etmez para olduktan sonra.

1030'lu sistemi 20 bine çakardı sonra :D Vatan'dan bir şey alınmaz kazık oğlu kazık. Vatan'a Teknosa'ya falan sadece alacağım ürünü canlı görüp test etmek için gidiyorum size de öneririm.

Buna kesin bir cevap vermek için DDR5 destekli Ryzen işlemcileri görmek gerekir. Şahsi fikrim Intel 12 nesil ile sistem bütününe bakıldığında halen 4790k ya da 7700k gibi bir efsaneyi ortaya yeniden çıkartamadı. Sistemi işletme maliyeti olarak halen AMD daha makul hissettiriyor.

İşlemci olarak da, ekran kartı olarak da AMD daha tercih edilebilir. İşlemcide zaten kaç yıldır en iyisi, ekran kartında da her zaman fiyat performans olarak daha iyi ürünler sundu. O yüzden AMD benim tercihim.

Sadece marka ile kıyaslamak çok doğru olmaz, hangi alanda kullanılacağı ve modeli de önemli.

Haziran'da Oyun ve 3D Animasyon için bilgisayar toplayacağım ve AMD R5 3600 düşünüyorum. İşlemci konusunda AMD'ye karar verdim fakat RTX 2060 ve RX 6600 arasında kaldım.

Bence RX 6600 daha iyi. RTX 2060 RX 6600 varken alınmaz.

Bence RX 6600 daha iyi. RTX 2060 RX 6600 varken alınmaz.
Fakat 3D Animasyon için de kullanıcağım, Nvidia'nın tasarım için işe yarar yönleri var.

Örneğin OptiX.

Yeni konular

Geri
Yukarı