Intel Optane 16 GB yerine 800 TL SSD önerisi

Bütçe
800 tl maksimum
M.2 NVMe SSD tavsiyem:

Kesinlikle alınır 650TL'ye

550TL'den fazla verilmez.

700TL'den fazla etmez.
WD-Black almaya karar verdim. Daha detaylı konuşabilir miyiz? Bazı şeyler danışmak istiyorum size müsaitseniz.

Ben bilgisayarımdan memnun değildim. Ram 8Gb iken iki tane 8 alıp 16GB yaptım. Şimdi de bilgisayarımda SSD yok ve bu ürünü alacağım. Oyunlarda çok fazla FPS drop yiyordum. Saçma sapan yerlerde takılmalar oluyordu önceden. Oyunu oynarken bir anda bilgisayarım donuyordu ve hiçbir işlem yapamıyordum ve güç düğmesinden bilgisayarı kapatıyordum. Sence bütün bu problemleri çözmüş olacak mıyım? + SSD geldikten sonra tekrardan windows kurulumu yapmam gerekiyor mu? Teşekkürler.

Ben bilgisayarımdan memnun değildim. RAM 8 GB iken iki tane 8 alıp 16 GB yaptım. Şimdi de bilgisayarımda SSD yok ve bu ürünü alacağım. Oyunlarda çok fazla FPS düşmesi yiyordum. Saçma sapan yerlerde takılmalar oluyordu önceden. Oyunu oynarken bir anda bilgisayarım donuyordu ve hiçbir işlem yapamıyordum ve güç düğmesinden bilgisayarı kapatıyordum. Sence bütün bu problemleri çözmüş olacak mıyım? + SSD geldikten sonra tekrar Windows kurulumu yapmam gerekiyor mu? Teşekkürler.

Kesinlikle evet çözülür M.2 SSD normal bir hardiskten ortalama olarak 45-60 kat daha güçlüdür. Oyunu SSD'ye ve Windows'uda SSD'ye kurarsanız evet sorun kalkacaktır. Evet normalde hardiskinizde kurulu Windows fakat bunu M.2 SSD'nize çekmeniz gerek ki hem sistem hızlanır hem oyunu da SSD'ye kurarsanız oyunda kasma donma vb. yaşamazsınız.

Kesinlikle evet çözülür M.2 SSD normal bir hardiskten ortalama olarak 45-60 kat daha güçlüdür. Oyunu SSD'ye ve Windows'uda SSD'ye kurarsanız evet sorun kalkacaktır. Evet normalde hardiskinizde kurulu Windows fakat bunu M.2 SSD'nize çekmeniz gerek ki hem sistem hızlanır hem oyunu da SSD'ye kurarsanız oyunda kasma donma vb. yaşamazsınız.
Cidden dediğiniz gibi olur umarım. Canavar gibi bilgisayarım var kullanamıyorum Witcher 3 bir yere kadar geldi ama oynatmıyor artık bilgisayar şaka gibi. Düzelmesini umutla bekliyorum :D

Cidden dediğiniz gibi olur umarım. Canavar gibi bilgisayarım var kullanamıyorum Witcher 3 bir yere kadar geldi ama oynatmıyor artık bilgisayar şaka gibi. Düzelmesini umutla bekliyorum :D

Umarım düzelir. :)

HDD'den dolayı donma oluyor M.2 SSD'niz gelince oyunu ona kurun sorunlar ortadan kalkacaktır hem sisteminizde 16 GB RAM de var. :)

Geri
Yukarı