Intel Pentium 2117U sisteme hangi işletim sistemi yüklenebilir?

Equablade

Centipat
Daha fazla  
Selam,
Düşük sistemli bilgisayarıma sizce Windows 10 mu yoksa 11 mi kurmalıyım?
Normalde Windows 8.1 var ancak desteği sona ereceği için yükseltmek gerekiyor. Ama hangisi daha uygun karar veremiyorum.

Sistemim:
İşlemci: Intel Pentium 2117u 1.8GHz
Ekran kartları: AMD Radeon 8700M ve Intel HD Graphics.
RAM: 4 GB.
500 GB hard disk.

Selam,
Düşük sistemli bilgisayarıma sizce Windows 10 mu yoksa 11 mi kurmalıyım?
Normalde Windows 8.1 var ancak desteği sona ereceği için yükseltmek gerekiyor. Ama hangisi daha uygun karar veremiyorum.

Sistemim:
İşlemci: Intel Pentium 2117u 1.8GHz
Ekran kartları: AMD Radeon 8700M ve Intel HD Graphics.
RAM: 4 GB.
500 GB hard disk.
Bence HDD bulunan her sisteme Windows 8.1 den sonrası ağırlık getiriyor. SSD ile Windows 10 ve 11 de verim alabilirsin. HDD kullanarak kullanmayı denedim lakin en ufak bir ikinci işlemde takılmalar yaşıyorsun. Ama Windows 8.1 en azından HDD kullanan sistemlerde aşırı bir takılma yaşamayacağın ve gündelik işlerini yerine getirebileceğin , oyun oynamak istersen de oyun oynayabileceğin bir sistem en güncel olarak.

Windows 10 LTSB 2016 sürümünü tercih edebilirsiniz. Destekleniyor ve hafif bir sürümdür. HDD'lerde de gayet iyi çalışıyor. Onu tercih edebilirsiniz veya alternatif işletim sistemlerine yönelebilirsiniz.

Linux dağıtımları
Android_x86
Chrome OS Flex

Windows 10 LTSB 2016 sürümünü tercih edebilirsiniz. Destekleniyor ve hafif bir sürümdür. HDD'lerde de gayet iyi çalışıyor. Onu tercih edebilirsiniz veya alternatif işletim sistemlerine yönelebilirsiniz.

Linux dağıtımları
Android_x86
Chrome OS Flex
Windows 10 LTSB 16, Microsoft Store vb. uygulamaları barındırıyor mu peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı