Pentium E6700 sisteme hangi işletim sistemi kurulmalı?

zKaranfily0

Hectopat
Makaleler
1
4 GB RAM, Intel Pentium E6700, AMD Radeon R7 200 series, 500 GB HDD hangi işletim sistemi kurulmalı? Kuzenimin bilgisayarı çökmüştü çökmeden önce Windows 7'de kasma yoktu, format attım, Update'leri yaptıktan sonra aşırı kasma başlamış. Windows 8.1 kurmayı düşünüyorum hangi sürümü yüklemeliyim?

Windows 7 Pro kur. Asla güncellemeleri yapma çünkü sürekli sürüm yükseltmek için uyarı veriyor ve sistemi de yavaşlatan işlemler yapıyor güncellemeden sonra. Yani zorluyor sürüm yükseltmeye.

Eski programları kullanın yeni sürümleri asla indirmeyin stabil olmaz. Örneğin Office 2007 kurun.

Bunun bence Windows sürümü ile alakası yok. Çökmeden önce programların eski sürümlerini kullandığı için kasma yoktu. Sıfırdan kurulum sonrası programların güncel hallerini indirince donanımlar yetersiz kaldı kanımca. Yapacak pek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

4 GB RAM, Intel Pentium E6700, AMD Radeon R7 200 series, 500 GB HDD hangi işletim sistemi kurulmalı? Kuzenimin bilgisayarı çökmüştü çökmeden önce Windows 7'de kasma yoktu, format attım, Update'leri yaptıktan sonra aşırı kasma başlamış. Windows 8.1 kurmayı düşünüyorum hangi sürümü yüklemeliyim?

İşlemciye overclock yap sonra Windows 8.1 kur. Bloatwareleri kaldır ve gereksiz hizmetleri kapat. İstersen Defender ve Update'i de kapatabilirsin. Bunları yaparsan performans büyük ölçüde artar.

İşlemciye overclock yap sonra Windows 8.1 kur. Bloatwareleri kaldır ve gereksiz hizmetleri kapat. İstersen Defender ve Update'i de kapatabilirsin. Bunları yaparsan performans büyük ölçüde artar.

Buna benzer sistemim vardi E7600'lü aynı şekilde 8.1 kurdum performans ayarları yaptım 700-800 MB RAM kullanımı vardı yağ gibi akıyordu.

1706984009725.png

(Arkada PES 2013, Spotify ve forum açıkken ki kullanım değerleri.)

Şu an forumda takıldığım sistem: ASUS P5GC-MX/1333,Pentium E6800, 4 GB DDR2, HD 4650.

• Windows 10 2016 LTSB kurdum.
  • Update Defender dahil çoğu hizmeti kapattım.
  • İşlemciyi 4GHz hıza çıkardım. (görev yöneticisine aldanmayın, doğru göstermiyor.)
  • Ekran kartının BIOS ayarlarına girip sağlam bir overclockda ona yaptım.
  • SSD taktım.

Sistem bu işlemlerden sonra mükemmel derecede akıcı oldu. Sistem kardeşimin sistemi. Minecraft, Warband, CSS, Most Wanted gibi oyunlar oynuyor. Performansı gayet iyi.

Eki Görüntüle 2106291

(Arkada PES 2013, Spotify ve forum açıkken ki kullanım değerleri.)

Şu an forumda takıldığım sistem: ASUS P5GC-MX/1333,Pentium E6800, 4 GB DDR2, HD 4650.

• Windows 10 2016 LTSB kurdum.
  • Update Defender dahil çoğu hizmeti kapattım.
  • İşlemciyi 4GHz hıza çıkardım. (görev yöneticisine aldanmayın, doğru göstermiyor.)
  • Ekran kartının BIOS ayarlarına girip sağlam bir overclockda ona yaptım.
  • SSD taktım.

Sistem bu işlemlerden sonra mükemmel derecede akıcı oldu. Sistem kardeşimin sistemi. Minecraft, Warband, CSS, Most Wanted gibi oyunlar oynuyor. Performansı gayet iyi.

8 GB RAM alacak topa 8 GB RAM olacak bir de overclock yapıcazda hiçbir bilgimiz yok nasıl yapacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı