Intel Pentium 4'le XP'den Daha Stabil Çalışan Bir İşletim Sistemi Windows 8

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere dün komşunun PC'ye format atacaktık. XP kullanırken ağ bağlantıları sorunu vs. şeyler yaşıyordu komşu ve bana tekrar XP at dedi. Ben de dedim bi 8 atıyım baktım olmadı XP atarız.

Başlarda sorun yaratan 8, 20-30 dk sonra bayağı stabil çalışmaya başladı. Şu an hiçbir sorun yaşamıyorum diyebilirim. 4 ay önce falan bu sistemde Windows 7 vardı. %50'den aşağıya düşmüyordu işlemci kullanımı. Şu an çok çok iyi. Bazı forumlarda görüyorum, "Windows 8 yükledim, donuyor, kasıyor, oyun açmıyor." diyen kişileri. Ya onlar Windows 8 kurmuyor ya da şizofrenler...

Sistem bu:

Biostar P4M900-M7 FE
Radeon HD 4350
Intel Pentium 4 531
2 GB 667 MHZ RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de zamanında benzer sistemim vardı. Windows 7'de ciddi anlamda performans sorunu yaşıyordum 32 bit sürümünde. Her şey günceldi de. Bence sen biraz daha test et. Emin olmadan verme. Recep Abi'nin de dediği gibi Ubuntu da çözüm olabilir sorun çıkarırsa.

1 saattir kullanıyorum yaklaşık. Şu an bir sorun yok. Umarım da olmaz...

Komşuya da orijinal 8 alacak halim yok... :D PC hala ben de şu an bir sorun yok. Akşam 9'da teslim edeceğim.

- - - Güncellendi - - -

Bu arada hızlanması için tavsiye edeceğiniz bir şeyler var mı? CPU'yu yükten kurtarmak için...

Vay be, aslında mantıklı benim de Pentium işlemcili masaüstü bilgisayarımda güzel çalışıyordu betası. Denemek lazım yeniden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı