İntel Pentium Dual Core e6700 Sisteme Upgrade

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tantalos

Kilopat
Herkese iyi günler.

Bende casper pc var, baya eski biliyorum adam edeceğim biraz. İşlemciye dokunmayacağım, onun için anakartı da değişmek lazım şimdi. Ekran kartı alıcam psu yetmez büyük ihtimal bi de psu alıcam pc üzerinde ki 2gb elixir ramın yanına. 4gb mi alsam ram acaba 2 mi uyumluluk için ? Ekran kartı içinde arkadaş pc yenileyecek ondan mı alsam yoksa 0 mı bilemedim. SAPPHIRE HD 4670 1G DDR3 PCI-E + dönüş türücü 45 tl SAPPHIRE HD 5570 1GB DDR3 HDMI 60 tlye satıyor başka bi kart mı alsam acaba? Sizden ricam bu sorularıma cevap vermeniz ve psu ne alayım kaç watt ve işlemcinin maksimum karşılayacabileceği ekran kartını önermeniz. Çünkü ne kadar yüksek kart da alsam işlemci bir yere kadar malum. Bütçe de fazla değil. Yorumlarınızı bekliyorum.

Özellikler:

• İşlemci : intel pentium dual core e6700
  • Ekran kartı : paylaşımlı intel g41 chipset 768mb
  • Psu : casper 250 watt
  • Anakart : pegatron ıpx41

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bulaşma upgrade ile. Bu sistem adam olmaz. Elden çıkar bu sistemi sıfırdan kasa topla daha hayırlı olur.

Çok doğru diyorsun aslında ancak yeni bi sistem yapacak param yok maalesef. Anakarta uyumlu bi ekrankartı bir de psu alıcam ucuz yollu. 1 bilemedin 2 sene idare etsin yeter. Yardım eder misiniz ?

200tl bütçem var.

200 TL'ye bir şey alma parana yazık olur biriktir 700-800 TL falan bütçen olduğunda yeni konu açarsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı