Intel Pentium E2160 overclock

halil333333

Decapat
Daha fazla  
RAM
667 MHz 3gb
Ekran kartı
Amd Radeon 5450HD
Anakart
Foxconn N15235
İşlemci
İntel Pentium E2160
Overclock hakkında pek bilgim yok. Stok soğutucu ile 2 GHz gibi bir değere çıkabilmeyi umuyorum fakat bazı ayarları yapmadığımdan olsa gerek işlemci frekansını biraz yükseltiyorum ama bilgisayar yeniden başladıktan sonra ayarlar eskisine dönüyor. Detaylı bilgi verebilir misiniz?
PSU: 300W.
Sistemde 2 hard disk ve bir tane CD-ROM takılı.
İşlemci tam yük altında maksimum 62 derece görüyor.

Kasanız ne kadar hava alıyor? Kullandığınız termal macun? BIOS ayarlarını kaydetmeden çıktıysanız geri ayarlar kendine döner.
Ayrıca o işlemcinin TCASE değeri düşük, 73.3 derece ve üstünde sıkıntı yaratıyor.
Bence o işlemciye overclock yapmanız çok fazla bir performans sağlamaz.

Kasanız ne kadar hava alıyor? Kullandığınız termal macun? BIOS ayarlarını kaydetmeden çıktıysanız geri ayarlar kendine döner.
Ayrıca o işlemcinin tcase değeri düşük, 73.3 derece ve üstünde sıkıntı yaratıyor.

Kasa dar bir alanda değil gayet rahat hava alabilmekte ve 1 tane egzoz fanı takılı. Termal macun iletkenlik değeri 1.8 w/m. K sanırım. Ayarları kaydedip çıkıyorum.

Kasa dar bir alanda değil gayet rahat hava alabilmekte ve 1 tane egzoz fanı takılı. Termal macun iletkenlik değeri 1.8 w/m. K sanırım. Ayarları kaydedip çıkıyorum.

BIOS piliniz ile alakalı bir sorun olabilir, OC olmadan 62 derece ise OC ile sınır olan 73 dereceye yaklaşabilir ki o zaman da OC bir işe yaramaz. Benim önerim yapmamanız çünkü çok fazla performans elde etmeyeceksiniz.

BIOS piliniz ile alakalı bir sorun olabilir, OC olmadan 62 derece ise OC ile sınır olan 73 dereceye yaklaşabilir ki o zaman da OC bir işe yaramaz. Benim önerim yapmamanız çünkü çok fazla performans elde etmeyeceksiniz.

BIOS pili hiç değişmedi sanırım ve az önce değeri 220 MHz yaptım ve bilgisayar açılmadı restart attım ve işlemci frekansı, RAM frekansı düşmüştü. Üstelik hard diskler gözükmüyordu. BIOS pilini çıkarıp yeniden takınca düzeldi. Elimde biraz daha termal macun var fan ve blok biraz tozlu ve hava tünelini söktüm. Overclock yapabilirsem bakımını yapıp tuneli takacağım elimde bir tanede fan bulunmakta. Sıcaklık pek sorun değil yani soğutabilirim.

@Yener K. hocam aklıma pek kişi gelmedi siz yardım edebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı