Intel E2160 overclock

M Furkan Özer

Decapat
Intel'in E2160 1.80 GHz'lik işlemcisine sahibim ve bu işlemciyle PC'yi yıllarca overclock olmadan kullandıktan sonra overclock yapmaya karar verdim. Sizce bu işlemci hızını voltajsız kaça kadar yükseltmeliyim? Cevaplarınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel'in E2160 1.80 GHz'lik işlemcisine sahibim ve bu işlemciyle PC'yi yıllarca overclock olmadan kullandıktan sonra overclock yapmaya karar verdim. Sizce bu işlemci hızını voltajsız kaça kadar yükseltmeliyim? Cevaplarınızı bekliyorum :)
Sakın deneme bile, O.C etsen bile stabil çalışmıyor. Ve işlemcinin yanma veya bidaha çalışmama olasılığı %80 civarı. Bu işlemciler 90 nm üretim teknolojisi ile üretilmiş işlemciler ve fsb(bus) hızları 200 mhz civarında olmasına rağmen içindeki mimari bu frekanslarda zorlanarak çalışıyor. Eyer O.C ile ilgili çok fazla bilgin veya deneyimin yoksa asla deneme derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı