Intel Pentium E5400 GeForce GTS 250 Sistem Gürültülü Çalışma Sorunu

shapely

Hectopat
Bilgisayarımdan çıkan aşırı gürültü rahatsız edici seviyede. Bilgisayarcıya götürdüm fanı çıkar dedi. Ses azaldı ama geçmiş değil. Başka bir sebebi olabilir mi acaba?
  • Anakart: P5KPL-AM SE
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTS 250 256 Bit 1 GB
  • Intel Pentium E5400 2.70 GHz
  • RAM: DDR2 3 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın yan kapağını açın ve dinleyin, kaynağı tespit etin ona göre öneride bulunalım. Ekran kartı fanı olabilir, işlemci fanı olabilir, PSU olabilir, harddiskten tıkırtı geliyor olabilir. Kesin olarak tespit edin ses kaynağını.

Bilgisayarımdan çıkan aşırı gürültü rahatsız edici seviyede. Bilgisayarcıya götürdüm fanı çıkar dedi. Ses azaldı ama geçmiş değil. Başka bir sebebi olabilir mi acaba?
  • Anakart: P5KPL-AM SE
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTS 250 256 Bit 1 GB
  • Intel Pentium E5400 2.70 GHz
  • RAM: DDR2 3 GB
1.si PSU yada HDD den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
2.si sistemin eski olduğu için gürültü yapıyordur. Yani bence gürültü yapması normal. Bende de DDR2 sistem var ve traktör gibi çalışıyor :D . Kaç yıllık sistem?

1.si PSU yada HDD den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
2.si sistemin eski olduğu için gürültü yapıyordur. Yani bence gürültü yapması normal. Bende de DDR2 sistem var ve traktör gibi çalışıyor :D . Kaç yıllık sistem?

6 yıllık sistem.

Kasanın yan kapağını açın ve dinleyin, kaynağı tespit etin ona göre öneride bulunalım. Ekran kartı fanı olabilir, işlemci fanı olabilir, PSU olabilir, harddiskten tıkırtı geliyor olabilir. Kesin olarak tespit edin ses kaynağını.

Anakartdan geliyor sanki, emin değilim ama maalesef.

6 yıllık sistem.

Anakartdan geliyor sanki,emin değilim ama maalesef.
Anakart gürültü yapmaz.
Gürültü en gelen yeri dinyeyip bir fotoğraflarsan (veya video) hangi parçası olduğunu anlarız.
Gürültü yapabilecek yerler: Ekran kartı veya İşlemci fanları. PSU.
Mekanik bir ses geliyorsa HDD olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı