Intel Pentium G3258 Alırsam Pişman Olur muyum ?

walkouth4

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe Ve Finansman
Arkadaşlar ben bu işlemciyi bursa Vatan şubesinden almayı düşünüyorum. Size birkac tane sorularım var. Bunlar;

1-İ3 4160 ile arasında kaldım, hangisini almalıyım?

2-Ben parçalarımi tek tek Vatan'dan alıcam. Bütün parcalarimi birden gotursem yaparlar mi ?

3-Asus H81 M-Plus'ta Overclock olur mu ?
(Bu karta işlemci uygunmu).

4-Vatanda Overclock yaparlarmi ? (İslemci-Ekran Kartı).

Ekran kartı-Asus Gtx750 Ti
Anakart-Asus H81 M-Plus
Ram-8Gb
Psu-550W

(Daha bunları almadim ama mutlaka alicam tek tek :D).

Tesekkurler.

:)

Son düzenleme:
Vatan Bilgisayar OC yapmaz herhalde, riskli işlere başvuracaklarını zannetmiyorum. İ3 4160 alacak paranız varsa hemen alın derim. OC işi ile uğraşmanıza gerek kalmaz.

Tavsiyem bir G3258 kullanıcı olarak İ3 4160 alman onun haricinde sistemin güzel fakat HDD göremedim.

Bende G3258 kullanıyorum. İ3 4160 çekirdek yönünden daha iyi. Vatan'a götürürseniz bütün bilgisayarı toplarlar. Ben aynı anakart işlemci kombinasyonuyla Overclock yaptım. Overclock garanti dışı bir işlemdir. Rica ederseniz az bir ihtimalle yapabilirler. Ama o kişinin iyi bildiğinden emin olun önce. Son olarak hdd için biraz bekleyin derim. Yeni ssdler ucuzlayacaklar. Dolayısıyla hdd fiyatlarıda düşecektir.

Windows 10 ve DX12 ile birlkte artık çok çekirdekli oyun dönemine giriyoruz.
Önümüzdeki yıldan itibaren birçok oyun DX12 desteğiyle çıkacak.
Benim tavsiyem i5 4460 ve üzeri bir işlemciye yoğunlaşmanızdır.
Ayrıca Overclock işlemi garanti dışı bir işlem olduğu için Vatan Bilgisayar O.C. yapmaz.
Bir de eğer bütün bileşenleri Vatan dan aldıysanız orada montajlatabilirsiniz.
Asus H81 yongasetine çıkarttığı bir BIOS güncellemesiyle overclock işlemini mümkün kıldı. Asus H81 M Plus a en son BIOS güncellemesini yaparak, O.C. destekli bir işlemciyi rahatlıkla overclokck edebilirsiniz.

Bende g3258 alicaktim ama elimde r7 250 ekran karti vardi ordakiler beni a8 7600 apu ya yönlendirdi bakalim ne olucak g3258 uzun ömürlü olmaz dediler

Kafanı taşlara vurursun :) Şaka bir yana şimdi değil ama seneye pişman eder. Dx12 ile çoklu çekirdek dönemi başlıyor, buda ilk olarak çift çekirdekli işlemcileri bitirecek. O yüzden en az i3 seviyesinde bir işlemci almanızı tavsiye ederim.

Kafanı taşlara vurursun :) Şaka bir yana şimdi değil ama seneye pişman eder. Dx12 ile çoklu çekirdek dönemi başlıyor, buda ilk olarak çift çekirdekli işlemcileri bitirecek. O yüzden en az i3 seviyesinde bir işlemci almanızı tavsiye ederim.

“Dx12 çift çekirdekli işlemcileri bitirecek” demişsiniz, ama en az i3 önermişsiniz.
En az i5 4460 ile başlanmalı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı