Intel Pentium G3258 Overclocking

• Konuyu başlatan nuekae
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 15B
N

nuekae

Ziyaretçi
Arkadaşlar, uygun fiyatlı oyun bilgisayarı toplama rehberini izledim ve işlemci kafama yattı. Almak istiyorum ama bazı sorularım olacak. Mesela ben sistemi topladım ama işlemci overclock olarak en fazla 3.9 MhZ'ye çıkabiliyor istersem değiştirme imkanım var mı ? Birde bu overclock olayı ne kadar riskli ? Hiç overclock yapmamış birisi nasıl overclock yapmalı ? Zararları ve yararları nelerdir ? Cevaplarınızı bekliyorum.

1- Anakartınız nedir?
2- Voltaj arttırıp değiştirme imkanınız var.
3- O.C olayı riskli değil. Sadece yeterli performans alınamayan ve O.C yapılabilen bir işlemcin varsa uygulanabilir. Voltaj arttırırken dikkat edilmesi gerekir, yoksa işlemciyi yakabilirsin.
4- Hiç O.C yapmamış birisi "Tek tuşla Overclock" dediğimiz işlemi uygulayabilir. Tabi ilk önce anakartınızda UEFI BIOS olması gerek.
5- İşlemcinizin performansında artış hissedersiniz. Değerleri yükselir. Aksi yönden ise işlemciniz biraz daha ısınır ve O.C ile ömrünü biraz da olsa kısaltmış olursunuz.

Anakartım uygun fiyatlı oyun bilgisayarı toplama rehberindeki ASUS H-81 M PLUS benim korkum işlemciyi yakmak sadece onun için nasıl önlemler almam lazım ?

Atmış olduğum videoda 36. dakikadan itibaren başlayıp, video bitene kadar izleyiniz. Her türlü açıklamaları yapıyorlar :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Silinen üye Arkadaşım rahatsız ediyorum ama son bir sorum olacaktı bu işlemci gerçektende overclock edildikten 4.0'ın üstüne çıktıktan sonra İ5 4670'in üstünde yada eşdeğer bir performans verir mi ?

Merhaba.Öncelikle eğer bura yeri değilse şimdiden özür diliyorum. Sistem toplama rehberindeki Intel Pentium G3258 işlemci ve Asus H81M-Plus anakart ile daha önce overclock yaparak 4,4 Ghz de kullandım uzun süre.İlk önce anakart biosunu güncelledim daha sonrada windows 10 yükledim. Fakat şuan eski değerlerde overclock yapamıyorum uzun süre denedim 3.2 üzerine çıkmadı . Biraz araştırdım ama bulamadım bişeyler. Yardımcı olursanız çok sevinirim .Şimdiden teşekkürler.

Merhaba.Öncelikle eğer bura yeri değilse şimdiden özür diliyorum. Sistem toplama rehberindeki Intel Pentium G3258 işlemci ve Asus H81M-Plus anakart ile daha önce overclock yaparak 4,4 Ghz de kullandım uzun süre.İlk önce anakart biosunu güncelledim daha sonrada windows 10 yükledim. Fakat şuan eski değerlerde overclock yapamıyorum uzun süre denedim 3.2 üzerine çıkmadı . Biraz araştırdım ama bulamadım bişeyler. Yardımcı olursanız çok sevinirim .Şimdiden teşekkürler.
Gerçektenmi?Bende G3258 alacaktım korktum şimdi iyi bir soğutma ile 4.5 5 Ghz arası görmeyi umuyordum işlemci takoz çıkmazsa bu arada anakart olarak H81 Gamer.

2014'teki konuyu hortlatarak aradığın cevaba ulaşamazsın. En iyisi yeni bir konu aç. G3258 kullanan biri olarak söyleyeyim, online oyun hastasıysan battefield 4, gta 5 gibi multiplayerda takılırım diyorsan uzak dur bu işlemciden. Yapay zekası bol oyunlarda işlemci ağlıyor bildiğin. :) Overclock konusunda ise güzel değerlere çıkabilirsin ama iyi bir soğutucu gerek. İşlemciden daha pahalı bir soğutucu kullanmak istemiyorsan i3'lere bak. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı