Intel Pentium G850 Casper mini bilgisayara yükseltme önerisi

Burak Karataş

Hectopat
Merhaba durum başlıktakı gibi. PC elime 1 gün önce sıfır olarak geçti. Dükkanda buldum içini açmadım ama içinde Intel Penti'um G850 ekran kartı ise Intel HD 4400 olması lazım tam hatırlamıyorum. Anakartın marka model bilmiyorum ve 2 GB DDR3 RAM var. Bu bilgisayarı nasıl yükseltebilirim? Görüşlerinizi bekliyorum.

İçine bakma şansınız varsa bakmanız daha iyi olur. Casper'ın bu bilgisayarlarında genelde ECS'nin anakartları oluyor. Anakartı görebilirsek daha iyi olur. Mevcut Pentium G850 işlemci LGA 1155 soket anakartlara uyumlu. Bu sokete i5 3470 gibi işlemcileri takabilirsiniz. RAM'i ise anakarta bağlı olarak eğer çift RAM slotu varsa, 4+4 8 GB veya 8+8 16 GB yapabilirsiniz.

İçine bakma şansınız varsa bakmanız daha iyi olur. Casper'ın bu bilgisayarlarında genelde ECS'nin anakartları oluyor. Anakartı görebilirsek daha iyi olur. Mevcut Penti'um G850 işlemci LGA 1155 soket anakartlara uyumlu. Bu sokete i5 3470 gibi işlemcileri takabilirsiniz. RAM'i ise anakarta bağlı olarak eğer çift RAM slotu varsa, 4+4 8 GB veya 8+8 16 GB yapabilirsiniz.

Ekran kartı olarak ne takabiliriz yani güç kaynağınada bakmadım sadece bir kere açtım PC'yi.

Ekran kartı olarak ne takabiliriz? Yani güç kaynağına da bakmadım sadece bir kere açtım PC'yi.
Mini bilgisayar olduğunu söylediğiniz için emin değilim. Eğer normalden küçük ve ince bir kasa ise özellikle düşük profil bir ekran kartı bulmanız gerekir.

Mini bilgisayar olduğunu söylediğiniz için emin değilim. Eğer normalden küçük ve ince bir kasa ise özellikle düşük profil bir ekran kartı bulmanız gerekir.

Yani aslında küçük ve ince değil aksine eski olduğu için kalın ve büyük yani bir PC kasası gibi değil ama çok da küçük değil.

Yani aslında küçük ve ince değil aksine eski olduğu için kalın ve büyük yani bir PC kasası gibi değil ama çok da küçük değil.

Yani ben GT730 veya R7 240 düşünmüştüm.

Yani aslında küçük ve ince değil, aksine eski olduğu için kalın ve büyük, yani bir PC kasası gibi değil ama çok da küçük değil.
i5 3470 + GTX 1050 Ti ile bence güzel iş çıkartır bu tür bilgisayarlar. Ancak bildiğim kadarıyla bazı GTX 1050 Ti modellerinde ek güç bağlantısı gerekiyor, bazılarında ise gerekmiyor. Güç kaynağınızda PCI-e güç bağlantıları yoksa, özellikle ek güç bağlantısı istemeyen GTX 1050 Ti modellerine bakmalısınız.

i5 3470 + GTX 1050 Ti ile bence güzel iş çıkartır bu tür bilgisayarlar. Ancak bildiğim kadarıyla bazı GTX 1050 Ti modellerinde ek güç bağlantısı gerekiyor, bazılarında ise gerekmiyor. Güç kaynağınızda PCI-e güç bağlantıları yoksa, özellikle ek güç bağlantısı istemeyen GTX 1050 Ti modellerine bakmalısınız.

Yani bu PC'ye sadece çift kanal toplam 4 veya 8 GB RAM ve SSD taksam LoL gibi düşük sistemli Online oyunlarda iş görür mü?

Yani bu PC'ye sadece çift kanal toplam 4 veya 8 GB RAM ve SSD taksam LoL gibi düşük sistemli Online oyunlarda iş görür mü?
Ekran kartı lazım. Yanında işlemciyi de değiştirin bence. İkinci elden GT 1030 ekran kartı ve i5 2400 işlemci alabilirsiniz. RAM'i de 4+4 8 GB yapmanızı öneririm.

GT 1030'un mutlaka GDDR5 bellek kullanan modellerini almaya çalışın. DDR4 bellek kullanan GT 1030 modelleri ile arada önemli performans farkları mevcut.

Ekran kartı lazım. Yanında işlemciyi de değiştirin bence. İkinci elden GT 1030 ekran kartı ve i5 2400 işlemci alabilirsiniz. RAM'i de 4+4 8 GB yapmanızı öneririm.

GT 1030'un mutlaka GDDR5 bellek kullanan modellerini almaya çalışın. DDR4 bellek kullanan GT 1030 modelleri ile arada önemli performans farkları mevcut.

Tamamdır hocam teşekkür ederim ilgilendiğiniz için iyi sosyaller.

Yükseltme girişiminde bulunmadan önce kasanın kapağını kaldırıp bir bakmanızı öneririm. Bazen bu kasalarda garip şeylerle karşılaşılabiliyor. Anakart küçük olsun diye ekran kartı slotu konulmaması vb. gibi.

Geri
Yukarı