Intel Pentium M laptop işlemci değiştirme

Daha fazla  
Meslek
makine teknikeri
Sistemim XP Professional.
İşlemcim Intel Pentium m 1500 MHz.
1280 MB RAM mevcut.
180 GB HDD.
PC modeli: HP compaq NX7010.

Bilgisayar eski olduğundan yavaş RAM'i 2 GB'ta yükselteceğim. Ama işlemci değiştirme gibi bir seçeneğim var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten dizüstü bilgisayarınızın anakartına baktım ve işlemci sökülebiliyor fakat sabit disk slotu IDE, IDE SSD almanız gerekli SSD için veya HDD ile devam edeceksiniz.
Rastgele bir video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnternetten dizüstü bilgisayarınızın anakartına baktım ve işlemci sökülebiliyor fakat sabit disk slotu IDE, IDE SSD almanız gerekli SSD için veya HDD ile devam edeceksiniz
Benim bilgisisayarımın işlemcisini yükseltmek mümkün mü?
RAM; 1024 MB+256MB. Bu dizüstü ile uğraşmayın bile, uyumlu parça bulmak için mağaraları dolaşmak gerek. SSD al diyebilirim ama bağlantı portları IDE olabilir.

Dediğim gibi zaten Max 2 GB RAM destekliyor. 256MB'yi çıkarıp atacağım tek sorun işlemci onu da çift çekirdekle değiştirmem lazım. İşlerimi görecek kadar olsun yeter. Pentium Dual Core ile değiştirmek mümkün müdür? İntenette parça mevcut.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı