Intel(R) HD Graphics Performans Arttırma

Exinie

Kilopat
Bilgisayarım çok kasıyor ve oyunlarda düşük FPS alıyorum, diğer bilgisayarlarda Intel(R) HD Graphics 4000 , 5500 falan olur, fakat benim bilgisayarımda hiçbir sayı yok "Grafik Özellikleri"bölümünden "3B" kısmı ve "Güç" kısmından performans ayarları yaptım fakat halen performansım çok kötü ayrıca "Ayrılmış Video Belleği" 64 MB eski bilgisayarımda bu değer fazlaydı ve 4 GB RAM vardı fakat bu bilgisayarda "4 GB RAM (3,89 Kullanılabilir)" yazıyor nasıl performansı iyileştirebilirim?

Adsız.png
Adsız2.png
Adsız3.png

Şuan güncellemeyin sorunlar hala var.

Güncelledikten sonra düzelecek o sorun.

Öyle bir şey yok. En azından bir sonraki gelecek build olarak kesinlikle yok. Sonrakilerde şuan kesin değil. Kısaca öyle bir sürümü bulunmuyor.

BIOS güncelleyip Windows 7 kursam ve BIOS güncelleme yaptığımda format gerekecekmi? çökmemesi lazım

Öyle bir şey yok. En azından bir sonraki gelecek build olarak kesinlikle yok. Sonrakilerde şuan kesin değil. Kısaca öyle bir sürümü bulunmuyor.

Version 1.30 for Satellite C50 yazıyor benim pc em olduğundan emin misin?

Bilgisayarın altında altında SATELLITE (C55)-A-1U6 yazıyor, indirirken C50 için diyor ve parantez içine aldığım yerde C55 yazıyor? BIOS konusunu çok anlamıyorum hayatımda saadece 1 kere güncelledim o da Lenovo bilgisayarda sorunsuz oldu ve güncelleyince yenilikler gelirmi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Cevap ? :) ve Windows 7 kurmaya karar verdim bios güncelleyip bana daha basit geliyor Windows 10 zor geldi
Verdiklerim sizin içindir sorun olmaz. BIOS güncelleyince çökme ihitmali yüksek UEFİ geliyor çünkü bu yüzden format gerekecektir güncellemeden sonra.

tam cevap? yazdığımda yazdınız :D
Verdiklerim sizin içindir sorun olmaz. BIOS güncelleyince çökme ihitmali yüksek UEFİ geliyor çünkü bu yüzden format gerekecektir güncellemeden sonra.

Peki güncelledikten sonra format atamazsam?????

güncellemeden sonra boot edilmez diye korkuyorum ve verilerimi başka bilgisayara yedekle ye bilirim fakat çok uzun sürecek

Peki güncelledikten sonra format atamazsam?
Düzgün açılırsa atmazsınız zaten. Ancak sorun çıkaracaktır.
Güncellemeden sonra boot edilmez diye korkuyorum
Kaç sayfadır sorun yaşayacağını söylüyorum zaten tekrar aynılarını söylüyorsunuz. Güncellemeden sonra format atılabilecek ancak güncelleme ardından format atmadan bilgisayarı açamayacaksın diyorum.

Cevap ? :) ve Windows 7 kurmaya karar verdim bios güncelleyip bana daha basit geliyor Windows 10 zor geldi

Peki güncelledikten sonra format atamazsam?????

güncellemeden sonra boot edilmez diye korkuyorum ve verilerimi başka bilgisayara yedekle ye bilirim fakat çok uzun sürecek
Güzel kardeşim bırak kurcalama elindekinden olma. O pc oyun oyanatacak, orası burası kurcalayınca performansı yükselecek bi pc değil. Bende vardı yeğenlere verdim kurtuldum. Sende internete gir gez dolaş film izle. Fazlasını beklersen üzer.

Benim bilgisayar UEFI ise formata gerek kalmaz mı? UEFI benim Windows 10. msinfo32 de BIOS modu: UEFI yazıyor
Güzel kardeşim bırak kurcalama elindekinden olma. O pc oyun oyanatacak, orası burası kurcalayınca performansı yükselecek bi pc değil. Bende vardı yeğenlere verdim kurtuldum. Sende internete gir gez dolaş film izle. Fazlasını beklersen üzer.

Ben Windows 7 Home Basic e geçirip bilgisayarı rahatlatmak istiyorum Windows 10 çok CPU , RAM tüketiyor ve kullanmakta zorlandım Windows 7 ye alışkınım videoları donarak izliyorum

Kaç sayfadır sorun yaşayacağını söylüyorum zaten tekrar aynılarını söylüyorsunuz. Güncellemeden sonra format atılabilecek ancak güncelleme ardından format atmadan bilgisayarı açamayacaksın diyorum.

Son bir soru güncellemeden sonra usb den sorunsuz boot edebileğinden eminmisin? toshiba kullandığın içinmi biliyorsun

Windows ISO Downloader programından Windows 7 Home Basic SP1 kurucm fakat UEFI olmaması fark edermi?

Ben yeterli bilgiyi verdim, kendinize güvenmiyorsanız veya yapamayacağınıza emin iseniz yapmayın. Yapıp yapmamak size kalmış. Tekrar etmekten hoşlanmam, cevaplar yukarıda konu takibinden çıkıyorum. Farklı sorularınızı olursa yeni konup sorabilirsiniz.

Ben yeterli bilgiyi verdim, kendinize güvenmiyorsanız veya yapamayacağınıza emin iseniz yapmayın. Yapıp yapmamak size kalmış. Tekrar etmekten hoşlanmam, cevaplar yukarıda konu takibinden çıkıyorum. Farklı sorularınızı olursa yeni konup sorabilirsiniz.

Tüm sorun Toshiba nın BIOS unda UEFI ve Legacy seçme yeri olmamasıymış Windows 7 UEFI olmadığı için kurulmuyormuş , elimde Windows 8.1 Pro dvd si vardı UEFI olduğu için kuruldu :)
Hiç aklıma gelmedi :lanet:

Geri
Yukarı