Intel stok fan sesli çalışıyor ve fan yağlama yeri yok

LarkBlue

Hectopat
Öncelikle hepinize merhabalar. Intel stok fan kullanıyorum termal macunum var işlemci ısısı boşta 37-40 derecelerde oyuna girdiğimde ise 60-65-70 dereceleri buluyor (genelde 60-65 derece 70 derece ise çok yüklenince oluyor). Bu fandan gelen vınlama sesi için yağlamaya karar verdim. Fanın üstündeki jelatini çıkartınca yağlama yeri göremedim. Fanı söküp alt kısmına baktım yine yağlama yeri yoktu. Fotoğraf koyamıyorum ama fanın ne altında ne üstünde ne sağında ne solunda hiçbir yerinde yağlama yeri yok. Nasıl sessiz çalışmasını sağlayabilir veya yağlayabilirim? (vınlama sesi ortalama 65 derecede hafiften geliyor 70 derecede biraz daha artıyor.)

İşlemci: Intel Core 2 Quad Q8400 2.66GHz

Hocam bu fanın arasında böyle boşluk var bakır teller falan var oraya WD-40 sıksam bir faydası olur mu?

İşe yaramaz toz toplar ayvayı yer birkaç ay içinde. Temizlemen için yıkaman gerekir. Ben zaten bu yüzden Quad işlemci ile uğraşmıyorum stock fan ile Quad işlemci kullanmam ben. Senin fan alman lazım.

Hocam bu fanın arasında böyle boşluk var bakır teller felan var oraya WD-40 sıksam bir faydası olur mu?
Tavsiye etmem. Üzerine çok fazla toz yapışır ve daha sonra temizlemesi zor olur.

Arkadaşım stok fan kullanıyor 3000RPM W kadar cıkıyor 3000RPM nedir ya bir de 3000RPM'le 75 80 derece görüyor Cooler Master i71C var Max 1800RPM 70 dereceyi geçmiyor.

İşe yaramaz toz toplar ayvayı yer bir kaç ay içinde. Temizlemen için yıkaman gerekir. Ben zaten bu yüzden quad işlemci ile uğraşmıyorum stock fan ile quad işlemci kullanmam ben. Senin fan alman lazım.
Bu arada hocam dün fanı söküp tüm tozlarını temizledim. Demir bloğun arasındaki üstündeki tozları iyice yıkadım temizledim, fandaki tozları da bez ile sildim. Yeni fan almakla uğraşasım gelmiyor ama ucuz ve güzel bir fan varsa olabilir.
Tavsiye etmem. Üzerine çok fazla toz yapışır ve daha sonra temizlemesi zor olur.
Hocam fan öneriniz var mıdır ucuza? Snowman M800 iyi midir?

Son düzenleme:
Bu arada hocam dün fanı söküp tüm tozlarını temizledim. Demir bloğun arasındaki üstündeki tozları iyice yıkadım temizledim, fandaki tozları da bez ile sildim. Yeni fan almakla uğraşasım gelmiyor ama ucuz ve güzel bir fan varsa olabilir.

Stok fan yerine alınabilir gibi duruyor. Giriş seviyesi bir model. Fazla performans beklemeyin.

lga 775 destekli bir fan alman lazım

Geri
Yukarı