Intel UHD Graphics ekran kartı oyun oynarken yanar mı?

Onur922

Hectopat
Herkese merhaba, GTA 5 indiriyorum ve i5 10210U işlemciye sahibim. Önceki bilgisayarımı 2011'de almıştım The Forest oynarken ekran kartı yanmıştı. Şimdi GTA 5 indiriyorum ve böyle bir şey bir daha başıma gelsin istemiyorum. Ekran kartı İntel UHD Graphics muhtemelen 620,aşağıya görseli koydum maksimum toplam bellek 4 GB gözüküyor birazını RAM'den alıyor sorum şu GTA oynarken ekran kartı yanar mı, yeni nesil işlemcilerde bu durum yaşanıyor mu kaç derece tehlikelidir HWMonitor indirdim kontrol edeceğim ve sıcaklıklar yüksek ise oynamayacağım. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-08 000051.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 255

Hocam o ekran kartıyla en düşük grafiklerde bile oynayamazsınız. Yanacağını sanmıyorum ama açmaz gibi.

Açsa bile çok yüksek FPS alamayacağımı biliyorum hocam sadece denemek istiyorum korkum ekran kartının yanması.

Hocam işlemcinin dahili grafik birimiyle oynuyorsunuz ekran kartı yok laptopta.

Hocam yanarsa sizin işlemciyide beraber götürürBu arada o GPU'ile GTA SA oynarsınız maksimum. Kalbinizi kırmak istemem ama GTA5 oynamayı geç 10 FPS alırsanız şükretmeniz lazım.

O ekran kartıyla oynamanız biraz zor. Yanacağını sanmam, o sıcaklığa kadar gelirse zaten kendini kapatır. Low end ayarlar yapıp belki rahat oynayabilirsiniz.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Dediğim gibi sadece denemek istiyorum. Yanmadığı sürece sıkıntı yok. İndirip bakacağım olmazsa sileceğim zaten.

Intel UHD Graphics 620 dahili (işlemcinin içinde bulunan) görüntü birimidir? Bilgisayarınızda ekran kartı yoktur.

O zaman şöyle sorayım hocam bu dahili grafik kartının yanması gibi bir durum söz konusu değil yani, o sıcaklıkta kendini kapatıyor doğru mu anladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…