i7-10750 laptopta onboard ekran kartı(Intel UHD Graphics) gözükmüyor

Mertezy

Hectopat
Başlıkta yazdığım gibi i7-10750H işlemcili bir laptop satın aldım. Aygıt yöneticisinde sadece RTX 2060 gözüküyor ve masaüstünde veya webde gezerken bile RTX 2060 çalışıyor. Intel Driver & Support assistant programıyla bile denedim ama orada da gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• Aygıt Yöneticisi.jpg
    Aygıt Yöneticisi.jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 133
  • Intel Driver & Support Assistant.jpg
    Intel Driver & Support Assistant.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 112
Hocam BIOS'a bir bakın derim oradan dahili ekran kartını kapatmış olabilirsiniz. BIOS ayarlarına reset atmayı deneyin.
BIOS'a baktım zaten hiç ellememiştim. Şuan tekrar default ayarlara aldım değişen bir şey yok.
Marka model lütfen.
Casper Excalibur G780.1075-BV60X

Bazı üreticiler özellikle işlemci ekran kartı kullanımını kapatıyor, harici ekran kartına geçişlerde yaşanan sorun olmuyor o şekilde.
Zaten sitesinde de tek ekran kartı belirtilmiş.
Aynen öyle. Bazı üst seviye bilgisayarlarda bunun için fiziksel bir tuş bulunuyor. Tuş olmayanlarda BIOS üzerinden etkinleştirilebiliyor. Fiziksel bir tuş göremedim. BIOS içerisindeki sekmelerde olabilir veya yoksa BIOS güncellemesi ile eklenebilir. Ya da hiç etkinleştirilmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Bazı üreticiler özellikle işlemci ekran kartı kullanımını kapatıyor, harici ekran kartına geçişlerde yaşanan sorun olmuyor o şekilde.
Zaten sitesinde de tek ekran kartı belirtilmiş.
Aynen öyle. Bazı üst seviye bilgisayarlarda bunun için fiziksel bir tuş bulunuyor. Tuş olmayanlarda BIOS üzerinden etkinleştirilebiliyor. Fiziksel bir tuş göremedim. BIOS içerisindeki sekmelerde olabilir veya yoksa BIOS güncellemesi ile eklenebilir. Ya da hiç etkinleştirilmeyecek şekilde tasarlanmıştır.
BIOS görsellerini ekledim. Aslında benim için bir sorun teşkil etmiyor ama şarjının daha hızlı bitmesine sebep oluyor gibi hissettim. Bu şekilde kullanılsa bir sorun olur mu ?

Dosya Ekleri

• BIOS1.jpg
    BIOS1.jpg
    529,9 KB · Görüntüleme: 120
  • BIOS2.jpg
    BIOS2.jpg
    392,7 KB · Görüntüleme: 104
  • BIOS3.jpg
    BIOS3.jpg
    654,6 KB · Görüntüleme: 99
  • BIOS4.jpg
    BIOS4.jpg