Intel UHD Graphics ekran kartı oyun oynarken yanar mı?

Onur922

Hectopat
Herkese merhaba, GTA 5 indiriyorum ve i5 10210U işlemciye sahibim. Önceki bilgisayarımı 2011'de almıştım The Forest oynarken ekran kartı yanmıştı. Şimdi GTA 5 indiriyorum ve böyle bir şey bir daha başıma gelsin istemiyorum. Ekran kartı İntel UHD Graphics muhtemelen 620,aşağıya görseli koydum maksimum toplam bellek 4 GB gözüküyor birazını RAM'den alıyor sorum şu GTA oynarken ekran kartı yanar mı, yeni nesil işlemcilerde bu durum yaşanıyor mu kaç derece tehlikelidir HWMonitor indirdim kontrol edeceğim ve sıcaklıklar yüksek ise oynamayacağım. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-08 000051.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-08 000051.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 196
O zaman şöyle sorayım hocam bu dahili grafik kartının yanması gibi bir durum söz konusu değil yani, o sıcaklıkta kendini kapatıyor doğru mu anladım.
Hocam normalde ekran kartının yanması da kolay kolay olan bir şey değil nasıl yaptınız? Ekran kartlarının sıcaklıkları da belli seviyeyi aşınca sistem kendini kapatıyor.

Hocam normalde ekran kartının yanması da kolay kolay olan bir şey değil nasıl yaptınız? Ekran kartlarının sıcaklıkları da belli seviyeyi aşınca sistem kendini kapatıyor.

İnanın bilmiyorum, The Forest oynarken birden ekran gitti bir daha gelmedi. Tamir için çok fahiş bir fiyat çıkarttılar bende zaten eski diye yaptırmadım.

Aklıma bilgisayarı ilk aldığımda düşük ayarlarda 30 FPS Stranded Deep oynadığım geldi. Stranded Deep'in sistem gereksinimlerine baktığımda GTA 5'in sistem gereksinimleri'nin Stranded Deep'ten düşük olduğunu gördüm onu açan bunu da açar diye düşündüm siz ne dersiniz?

720p normal ayarlarda 40 FPS alıyorum. Herhangi bir sorun yok. Konuyu mesaj gönderimine kapatabilir yetkili arkadaşlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı