Intel ve nVidia tabanlı 3000 TL oyun bilgisayarı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
22nm'lik İntel'in yeni Ivy Bridge mimarisine dayanan bir işlemci. Kullanım alanlarına da bağlı olarak orta-üst seviye bir işlemci. Belki i5 3570K olabilirdi O.C. açısından ama şuan için buna pek de gerek yok gibi.

Ben BF3 oyuncusuyum BF3 ve frostbite 2 ile gelıcek diger oyunlar ıcın uygun mudur?

Sanırım arkadaşımız sadece kasa önerisi istiyor. Ayrıca 450W psu yetersiz kalabilir hele ki ileride upgrade yaparken. Ayrıca oyuncu Pclerinde genel olarak ekran kartına önem vermek gerekir. Ek olarak önerilerinizde link vermeniz soruyu soran kişiye yardımcı olabilir :). Ayrıca 3000 TL'lik bir bütçe ile Ömer'in önerdiği sistem çok ideal.

Şahsen i5 2400 kullanıyorum ve BF3'de yaşadığım kasma sorunu tamamen ekran kartıma bağlıydı (Full HD, Ultra deneyince :) ) Zaten üstteki mesajda da belirttiğim gibi oyuncu bilgisayarlarında daha çok ekran kartı önemlidir. Eğer bir fps düşüşü yaşanırsa o işlemciden değildir ama GTX 680 alırsanız zaten pek kasma olmayacaktır ;)

Bu bilgisayarın ömrü ne kadardır?

Bilgisayarın ömrü nereden baksan 5 yıl var. 5 yıl içinde çıkacak oyunları ultra'da oynarsın gibime geliyor ama teknolojinin çok hızlı ilerleyip geliştiği bir dönemdeyiz o yüzden net bir şey söylemek kimse için mümkün değil. Ama merakın olmasın rahatlıkla alabilirsin.

Mehmet arkadaşım senin sitemde güzel ama işlemciye abanmışsın ekran kartını çok düşürmüşsün. Ben GTX 680 diyorum sen HD6870 diyorsun. ^^

Bilgisayarın ömrü nereden baksan 5 yıl var. 5 yıl içinde çıkacak oyunları ultra'da oynarsın gibime geliyor ama teknolojinin çok hızlı ilerleyip geliştiği bir dönemdeyiz o yüzden net bir şey söylemek kimse için mümkün değil. Ama merakın olmasın rahatlıkla alabilirsin.

Mehmet arkadaşım senin sitemde güzel ama işlemciye abanmışsın ekran kartını çok düşürmüşsün. Ben GTX 680 diyorum sen HD6870 diyorsun. ^^
Aklıma takılan bir soru daha var oda:
Gigabyte hakkında hiç bir bilgim yok sogutması asus kadar iyi mi?

Benim önerdiğim karttaki soğutmayla ASUS'un ki aynı. Ama ben referans modeller için konuşuyorum. Listeye DirectCU II'li GTX680 koyacaktım ama stokta yok hiç bir yerde henüz. O yüzden farketmez. Gigabyte'ın kendi soğutmasıda Windforce'dur ve çok başarılıdır. Referans modellerden Gigabyte seçmemin nedeni dışındaki sticker'ların hoş gözükmesi. ^^

HDD 1 TB sata3 64mb tercıh edebılır mıyız? Birde kasa görünüşü pek hosuma gitmedi :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı