Intel vs AMD

Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bir sistem toplayacağım o yüzden ben de en iyi markaların en iyi modellerinden başlamak istiyorum, bu yüzden işlemcilerden en yüksek performans hangisinden alırım? Intel'in artıları neler eksileri neler? AMD'nin artıları neler eksileri neler?

Masaüstü oyun bilgisayarı oluşturmaya çalışacağım.

Recep Baltaş yardımcı olur musunuz?

@Recep Baltaş;

Oyun bilgisayarı için intel daha iyidir diye biliyorum ama bu fark o kadar da fazla değil 1-2 hadi bilemedin 3 fps fark olur. Tabi bu söylediklerim oyunlar için geçerli.

AMD 'nin iki artısı var. Biri işlemcileri profesyoneller için çoğu özelliği açıktır. İkinci artısı anakartları çok ucuz. Ama en büyük eksisi çok verimsiz olması mesela FX 9370, i5 4670k ile eşdeğer performans veren bir işlemcidir fakat FX 9370 220 watt harcarken i5 4670k 68 watt harcar.

Bütçenizi belirten bir konu açın. İşlemci tavsiyesi de ona göre olur. Direkt 2 marka adı kıyaslaması ile konu hiçbir yere varmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı