Intel Wi-Fi 6 AX20 sürücüsü iki günde bir siliniyor

Daha fazla  
İyi günler. Yaklaşık bir aydır Wi-Fi sürücümle alakalı bir sorun yaşıyorum( Intel(r) Wi-Fi 6 AX201 160MHz). Wi-Fi sürücüm iki günde bir kod 10 ve kod 43 hatasından ötürü kendiliğinden siliniyor. İnternette gördüğüm her çözümü denedim. Sürücülerimi güncelledim, Windows alakalıdır diye Windows 11'e güncelledim, eski sürücülerime döndüm, internet ayarlarıyla alakalı birçok şey denedim, format bile attım fakat hala da siliniyor. Driver easy programını sayesinde güncellemediğim birçok sürücü olduğunu fark edip, hepsini güncelledim ama gene işe yaramadı. Benimle aynı sorunu yaşayan birçok insan olduğunu gördüm ama onların da sorunları çözümsüz kalmış. Ek olarak da Microsoft Wi-Fi Direct Virtual adapter ve Intel kablosuz Wi-Fi yazılım uzantısından birden çok olduğunu fark ettim. Bunlardan sadece bir tanesi çalışıyor ve diğerlerinde ise kod 45 hatası olduğunu, bu donanım aygıtı bilgisayara takılı değil yazıyor. Lütfen yardımcı olun.

Uzun zamandır yüklü hatta. Hiç böyle bir sorunla karşılan oldu mu? Yabancı sitelere baktığımda son zamanlar bu sorunla karşılaşan çok kişi var. Sizce güncelleme beklemeli miyim?
Bilgisayarınızın markası nedir? Benimde Wi-Fi aygıtım sizin ile aynı fakat bir sorun yaşamadım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-31 154315.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-31 154315.png
    28,4 KB · Görüntüleme: 27
Bilgisayarınızın markası nedir? Benim de Wi-Fi aygıtım sizin ile aynı fakat bir sorun yaşamadım.

ASUS ROG STRIX bilgisayarımın markası. Wi-Fi aygıtınızın sürümü nedir acaba? Olaylar kısmında sorun var mı? Olaylar kısmına gelince kernel-PnP 411 hatası olduğunu gösteriyor.
Şikayet var sitesinden baktım da benimle aynı sorunu yaşayan birkaç kişiye Wi-Fi kartının düzgün okunamadığını, çıkarıp tekrar takılmasının sorunu çözeceğini belirtmişler. Ne yapsam bilemiyorum yani kartı çıkarıyım derken daha çok bozmaktan korkuyorum. Çünkü hiç de anlamam bu işlerden.

Dosya Ekleri

• kernel pnp414.png
    kernel pnp414.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
ASUS ROG STRIX bilgisayarımın markası. Wi-Fi aygıtınızın sürümü nedir acaba? Olaylar kısmında sorun var mı? Olaylar kısmına gelince kernel-PnP 411 hatası olduğunu gösteriyor.
Şikayet var sitesinden baktım da benimle aynı sorunu yaşayan birkaç kişiye Wi-Fi kartının düzgün okunamadığını, çıkarıp tekrar takılmasının sorunu çözeceğini belirtmişler. Ne yapsam bilemiyorum yani kartı çıkarıyım derken daha çok bozmaktan korkuyorum. Çünkü hiç de anlamam bu işlerden.
Biraz geç yazdım kusura bakmayın. Bence bir servisi arayıp bilgi alsanız daha iyi olur. Çünkü Wi-Fi kartı yüzünden bilgisayara zarar vermek çok canınızı sıkar.

Dosya Ekleri

• sdsa.png
    sdsa.png
    99,8 KB · Görüntüleme: 28
Biraz geç yazdım kusura bakmayın. Bence bir servisi arayıp bilgi alsanız daha iyi olur. Çünkü Wi-Fi kartı yüzünden bilgisayara zarar vermek çok canınızı sıkar.

Çok teşekkür ederim desteğiniz için. Umutsuz vakayım galiba 1 aydır uğraşıyorum resmen. Servisi arayacağım ama onlara da hiç güvenemiyorum. Oturup düzelmesini bekleyeceğim artık, umarım başka birinin başına gelmez bu durum. İyi akşamlar.

Çok teşekkür ederim desteğiniz için. Umutsuz vakayım galiba 1 aydır uğraşıyorum resmen. Servisi arayacağım ama onlara da hiç güvenemiyorum. Oturup düzelmesini bekleyeceğim artık, umarım başka birinin başına gelmez bu durum. İyi akşamlar.

Aynı sorun bende de var eğer garantisi varsa direkt garantiye yolla onlar halleder bozuksa yenisi takılır cıkarılıp takılması gerekiyorsa takarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı