Intel Wi-Fi 6 AX201 160 MHz kod 10 hatası

Barış3535

Decapat
Daha fazla  
Intel Wi-Fi 6 AX201 160MHz aygıt yöneticisinde kod 10 hatası görünüyor ve bilgisayar hiçbir Wi-Fi ağını görmüyor. Sadece uçak modu seçeneği var. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Fotoğrafını da atayım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220817_214858.jpg
    IMG_20220817_214858.jpg
    198,1 KB · Görüntüleme: 90
Wifi sürücüsünü tekrar yüklemeyi veya güncellemeyi deneyin. Sürücü .exe dosyasını Intel sitesinden başka bir cihaz üzerinden indirip bilgisayara aktarabilirsiniz.

Wi-Fi sürücüsünü tekrar yüklemeyi veya güncellemeyi deneyin. Sürücü .exe dosyasını Intel sitesinden başka bir cihaz üzerinden indirip bilgisayara aktarabilirsiniz.

Intel sitesinden en güncel sürücüyü kurmuştum. Sorun kısa süreliğine düzeldi ama sonra tekrar başladı. Başka bir çözüm var mıdır?

Intel Wi-Fi 6 AX201 160MHz aygıt yöneticisinde kod 10 hatası görünüyor ve bilgisayar hiçbir Wi-Fi ağını görmüyor. Sadece uçak modu seçeneği var. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Fotoğrafını da atayım.
Aynı sorun bende de var bazen düzeliyor bazen gidiyor. Benim bilgisayarın markası ASUS. Bu aralar bu sorun fazla olmaya başladı benim takip ettiğim forumlara göre. Dolayısıyla sorun bence donanımsal değil yazılımsal.

Arkadaşlar Wi-Fi kartım tamamen kullanılamaz hale gelmişti. Devre dışı bırakıp aktif etmekle falan düzelmiyordu artık. En son bu videoyu buldum. Videodaki talimatları uyguladım düzeldi. Uzun vadede tekrar sorun başlar mı bilmiyorum ama şimdilik bir çözüm yolu daha bulmuş olduk. Şarj kablosunu söküp 60 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutuyoruz ve bekliyoruz. Uzun vadede sorun yeniden başlarsa buraya yazacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar Wi-Fi kartım tamamen kullanılamaz hale gelmişti. Devre dışı bırakıp aktif etmekle falan düzelmiyordu artık. En son bu videoyu buldum. Videodaki talimatları uyguladım düzeldi. Uzun vadede tekrar sorun başlar mı bilmiyorum ama şimdilik bir çözüm yolu daha bulmuş olduk. Şarj kablosunu söküp 60 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutuyoruz ve bekliyoruz. Uzun vadede sorun yeniden başlarsa buraya yazacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim bu hatadan dolayı wi-fi kartım değişti. Şimdi sorun tekrar başladı. Bu çözümü denedim bakalım ne olacak.

Benim bu hatadan dolayı Wi-Fi kartım değişti. Şimdi sorun tekrar başladı. Bu çözümü denedim bakalım ne olacak.

@kerem_34 ikimizin de laptopu marka ve Wi-Fi kart modeli olarak aynı benimki sadece FX506HM.

Ben de yolladım cihazı servise, şu an hatta 2. servisinde yarın teslim alacağım. İlk gönderdiğimde sorun tespit edilemedi dendi. Bakalım şimdikinde ne yaptılar 2 günde bitirmişler onarım işini.

Bir de sizin Wi-Fi kartını hangi modelle değiştirdiler? Aynı model ile mi yoksa farklı model ile mi?

@kerem_34 ikimizin de laptopu marka ve Wi-Fi kart modeli olarak aynı benimki sadece FX506HM.

Ben de yolladım cihazı servise, şu an hatta 2. servisinde yarın teslim alacağım. İlk gönderdiğimde sorun tespit edilemedi dendi. Bakalım şimdikinde ne yaptılar 2 günde bitirmişler onarım işini.

Bir de sizin Wi-Fi kartını hangi modelle değiştirdiler? Aynı model ile mi yoksa farklı model ile mi?
Merhaba. Kart modelim Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MHz Parça aynı model ile değişmişti. Ancak ben 3 kere İstanbul Soğanlıktaki servise gönderdiğimde herhangi bir işlem yapmadılar. Başka bir servis noktasına götürdüğümde Kart değiştirildi. Parça değişeli yaklaşık 4 ay oldu ama şu an sorun tekrar ediyor. Özellikle İndirme veya oyun gibi işlemlerde kart hata veriyor ve aygıtlardan kayboluyor. Pazartesi servise götüreceğim ama pek umudum yok bu sorun bir müddet sonra tekrarlıyor gibi.

Merhaba. Kart modelim Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MHz parça aynı model ile değişmişti. Ancak ben 3 kere İstanbul soğanlıktaki servise gönderdiğimde herhangi bir işlem yapmadılar. Başka bir servis noktasına götürdüğümde kart değiştirildi. Parça değişeli yaklaşık 4 ay oldu ama şu an sorun tekrar ediyor. Özellikle indirme veya oyun gibi işlemlerde kart hata veriyor ve aygıtlardan kayboluyor. Pazartesi servise götüreceğim ama pek umudum yok bu sorun bir müddet sonra tekrarlıyor gibi.

Merhaba @kerem_34,

Ben cihazı teslim aldım 16 Eylül'de. Cihazda herhangi bir sorun bulamamışlar gene ilk gönderdiğim de olduğu gibi (bu ikinci gönderişimdi).

Windows 11 yükleyip geri verdiler. 14 gün boyunca sorunsuz çalıştı sonra aynı hata tekrar oldu.
İlk gönderdiğimde de cihazı teslim aldıktan sonra 5 gün sorunsuz çalışmıştı.

Sonuç olarak bu nasıl bir sorun anlamış değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı