Intel Wireless-AC 9560 bir anda internet gidiyor

NTC

Decapat
ASUS ROG bilgisayarımda ağ bağlaştırıcısı hatası almaktayım. Windows 11 kullanıyordum ve bu problemi yaşamaya başladım bir anda internet gidiyor ve hiçbir internet ağını göremiyorum. Ardından ASUS ile iletişime gectim ve bilgisayarımın Windows 11 ile tam olarak çalışamayacağı Windows 10'a gecmem gerektiğini söylediler. Ardından Windows 10'a geri döndüm ve bütün sürücüleri güncelleştirdim. Bilgisayarda bütün güncellemeler tam bir şekilde. Bugün bilgisayarı acıp vakit gecirirken bir anda internetim koptu ardından bilgisayar yönetimine girip Intel(R) Wireless-AC 9560 160MHz secip devre dışı bırak ve ardından devreye sok işlemleri yaptıktan sonra kendisine geldi. Bu problemleri yaşamaya başladığımda herhangi bir oyuna girdiğimde internet kopuyordu ve Windows 10'a döndüğümde tekrardan denemek istedim bir oyun indirdikten sonra tekrardan aynı problem ile karşılaştım. Yardımcı olabilirseniz, beni bu dertten kurtarabilirseniz çok sevinirim.
Windows 10 Home Single 64 Bit.
ASUS ROG STRIX G531GT.

Intel(R) Wireless-AC 9560 160MHz seçip devre dışı bırak ve ardından devreye sok işlemleri yaptıktan sonra kendisine geldi.
Evet genelde aygıt yöneticisine gidip adaptörü sizin yaptığınız gibi kapa/aç yaparak çözüyorlarmış. Ama hâlâ tam bir çözüm olmadığını ve bilgisayarı aktif kullanırken bağlantının kesildiğini belirtmişsiniz. Bildiğim ve araştırdığım kadarıyla bazı çözümler paylaşayım.

Asus laptoplarda Wi-Fi adaptörünü sıfırlamak için bir yöntem var. Sizin modelde de aynı yöntem geçerli mi bilmiyorum. Tüm kabloları çıkarıyorsunuz, güç kablosu dâhil. Tabii bilgisayar hala açık, kapatmıyorsunuz. Sonra, 60 saniye boyunca açma yani güç tuşuna basılı tutmaya başlıyorsunuz. Bu sürede siyah ekranlar olabilir. 60 saniye sonra bırakıyorsunuz, Wi-Fi ve Bluetooth kartları sıfırlanmış oluyor. Bazı modellerde 15-30 saniye arası, bazılarında 60 saniye. Sizin bilgisayarınızda var mı bilmiyorum dediğim gibi. Özellikle Reddit'te bu şekilde çözenler çok fazla var.

Bu tür durumlarda genelde sürücü güncellemesi öneriliyor ama en güncelini kullandığınızı ifade etmişsiniz. Son sürüm olarak bunu görüyorum.

1.PNG

Aygıt Yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcıları > Intel Wireless-AC 9560'a sağ tık > Özellikler > Güç Yönetimi kısmındaki güç kazancı ile alakalı tiki kaldırıp denemiş miydiniz? Belki bu şekilde kapanmalar çözülür. Yani daha önce çözenlerin bir kısmı böyle çözmüş.

1663306519133.png

1663306526997.png

Ek olarak, Windows ayarlarına gelip "Ağ Sıfırlama" yapmayı dener misiniz?

1663305468672.png

Ayrıca services.msc kısmında WLAN Otomatik Yapılandırma diye bir şey olması lazım. O servisin çalıştığına emin olun ve sağ tık > özellikler yapıp başlangıç tipini otomatik olarak ayarlayın.

Tabii bazı durumlarda aksine; çözüm önerisi olarak bu servisi tamamen kapatma öneriliyor.

1.PNG

Son olarak Wi-Fi kartının bağlantısında fiziksel olarak bir oynama, gevşeme olmuş olabilir veya bağdaştırıcı ısındığından dolayı kendini kapatıyor olabilir genelde bunlar da sıkça belirtilmiş.

ASUS ROG bilgisayarımda ağ bağlaştırıcısı hatası almaktayım. Windows 11 kullanıyordum ve bu problemi yaşamaya başladım bir anda internet gidiyor ve hiçbir internet ağını göremiyorum. Ardından ASUS ile iletişime gectim ve bilgisayarımın Windows 11 ile tam olarak çalışamayacağı Windows 10'a gecmem gerektiğini söylediler. Ardından Windows 10'a geri döndüm ve bütün sürücüleri güncelleştirdim. Bilgisayarda bütün güncellemeler tam bir şekilde. Bugün bilgisayarı acıp vakit gecirirken bir anda internetim koptu ardından bilgisayar yönetimine girip Intel(R) Wireless-AC 9560 160MHz secip devre dışı bırak ve ardından devreye sok işlemleri yaptıktan sonra kendisine geldi. Bu problemleri yaşamaya başladığımda herhangi bir oyuna girdiğimde internet kopuyordu ve Windows 10'a döndüğümde tekrardan denemek istedim bir oyun indirdikten sonra tekrardan aynı problem ile karşılaştım. Yardımcı olabilirseniz, beni bu dertten kurtarabilirseniz çok sevinirim.
Windows 10 Home Single 64 Bit.
ASUS ROG STRIX G531GT.

Aynı sorun bende de var bazen düzeliyor bazen gidiyor. Benim bilgisayarın markası ASUS. Bu aralar bu sorun fazla olmaya başladı benim takip ettiğim forumlara göre. Dolayısıyla sorun bence donanımsal değil yazılımsal.

Acaba sorunu çözebildiniz mi?

Evet genelde aygıt yöneticisine gidip adaptörü sizin yaptığınız gibi kapa/aç yaparak çözüyorlarmış. Ama hâlâ tam bir çözüm olmadığını ve bilgisayarı aktif kullanırken bağlantının kesildiğini belirtmişsiniz. Bildiğim ve araştırdığım kadarıyla bazı çözümler paylaşayım.

ASUS laptoplarda Wi-Fi adaptörünü sıfırlamak için bir yöntem var. Sizin modelde de aynı yöntem geçerli mi bilmiyorum. Tüm kabloları çıkarıyorsunuz, güç kablosu dâhil. Tabii bilgisayar hala açık, kapatmıyorsunuz. Sonra, 60 saniye boyunca açma yani güç tuşuna basılı tutmaya başlıyorsunuz. Bu sürede siyah ekranlar olabilir. 60 saniye sonra bırakıyorsunuz, Wi-Fi ve Bluetooth kartları sıfırlanmış oluyor. Bazı modellerde 15-30 saniye arası, bazılarında 60 saniye. Sizin bilgisayarınızda var mı bilmiyorum dediğim gibi. Özellikle Reddit'te bu şekilde çözenler çok fazla var.

Bu tür durumlarda genelde sürücü güncellemesi öneriliyor ama en güncelini kullandığınızı ifade etmişsiniz. Son sürüm olarak bunu görüyorum.

Eki Görüntüle 1518763

Aygıt Yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcıları > Intel Wireless-AC 9560'a sağ tık > Özellikler > Güç Yönetimi kısmındaki güç kazancı ile alakalı tiki kaldırıp denemiş miydiniz? Belki bu şekilde kapanmalar çözülür. Yani daha önce çözenlerin bir kısmı böyle çözmüş.

Eki Görüntüle 1518772

Eki Görüntüle 1518773

Ek olarak, Windows ayarlarına gelip "Ağ Sıfırlama" yapmayı dener misiniz?

Eki Görüntüle 1518764

Ayrıca services.msc kısmında WLAN Otomatik Yapılandırma diye bir şey olması lazım. O servisin çalıştığına emin olun ve sağ tık > özellikler yapıp başlangıç tipini otomatik olarak ayarlayın.

Tabii bazı durumlarda aksine; çözüm önerisi olarak bu servisi tamamen kapatma öneriliyor.

Eki Görüntüle 1518766

Son olarak Wi-Fi kartının bağlantısında fiziksel olarak bir oynama, gevşeme olmuş olabilir veya bağdaştırıcı ısındığından dolayı kendini kapatıyor olabilir genelde bunlar da sıkça belirtilmiş.

Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Bu çözümleri deneyip buraya dönüş yapacağım. Son olarak bu aralar bu problemi sadece oyunlara girerken yaşıyorum. Normal İnternette dolaşırken bir problem yok ama oyuna girdiğim zaman direkt olarak Wi-Fi gidiyor.

Aynı sorun bende de var bazen düzeliyor bazen gidiyor. Benim bilgisayarın markası ASUS. Bu aralar bu sorun fazla olmaya başladı benim takip ettiğim forumlara göre. Dolayısıyla sorun bence donanımsal değil yazılımsal.

Bende aynı şeyi düşünüyorum. ASUS destek ile iletişime geçtim fakat onlarda yardımcı olamadılar. Bu aralar sadece oyunlara girerken bu sorun ile karşılaşıyorum. Eğer bu sorunun bir çözümünü bulabilirsem size geri dönüş sağlarım.

Birçok yol denememe rağmen sorunu çözemedim ardından odama internet kablosu çektim ve böyle kullanıyorum. Kablolu internete geçtiğim süre itibari ile bir problem yaşamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı