Intel X99 Sistemi Ryzen'e Yükseltmek

senoldoga

Kilopat
Daha fazla  
Elimde bazı sistem parçaları var. Ben bu sistemi Intel'in x99 serisi işlemci ve anakartları için yapmıştım ama x99 kartlar çok sorunlu çıktı. Sistemi AMD ryzen 7 için yeniden düzenlemek istesem mümkün mü? Danışmak istedim. Elimdeki sistem:

1- Cooler Master Cosmos 2 Kasa
2- G.Skil Ripjaws4 DDR4 2400 CL 15-15-15-35 1.2v PC4-8Gbx4 (32Gb) Ram
3- Gigabyte GTX980 Gaming G1 4GB 256Bit GDDR5 16x Ekran kartı
4- Zalman Reserator 3 Max Dual Sıvı Soğutmalı Fan

Bunlara uygun bir anakart ne olabilir? (B350 ve x370 arasında OC açısından bir fark var mı?) Ya da bunlardan bir AMD sistemi çıkar mı?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart yonga setleri arasında tabiki de fark var. X370 OC daha yatgın bir platform. Ryzen 7 hangi işlemcisini almayı planlıyorsunuz? Elinizde İntel 2011 V3 işlemci ve X99 anakart var mı? Almadınız mı?

Anakart yonga setleri arasında tabiki de fark var. X370 OC daha yatgın bir platform. Ryzen 7 hangi işlemcisini almayı planlıyorsunuz? Elinizde İntel 2011 V3 işlemci ve X99 anakart var mı? Almadınız mı?
Cevap için teşekkür ederim;
Evet elimde bu işlemci ve anakart var. Memnun değilim:( Çok sorun çıkardı sürekli anakart değiştiriyorum. Genelde güney köprüsünde sıkıntı oluyor X99 kartlarda.

Bunları(Anakart ve işlemciyi) satıp amd ryzen 1800x almak istiyorum. kalan donanım bunun için uygun mu onu sormak istedim??

Öncelikle uyumludur. Fakat gelelim ince işe. RAM'lar, 3000 MHz ve üstü olursa Ryzen'ler de daha iyi performans alınıyor. İşlemci soğutucusunun AM4 braketi var mı? Yoksa kullanamazsınız.

Son düzenleme:
Öncelikle uyumludur. Fakat gelelim ince işe. RAM'lar, 3000 MHz ve üstü olursa Ryzen'ler de daha iyi performans alınıyor. İşlemci soğutucusunun AM4 braketi var mı? Yoksa kullanamazsınız.
Teşekkür ederim bilgiler için.
Belki RAM'leri de satmak gerekecek anladığım kadarıyla. Sadece ekran kartı ve kasa kalacak:)

Soğutucunun bahsettiğiniz soketi yok ama AM3+ için bir aparat var. belki biraz modifiye edip kullanırım diye umuyorum....

Maalesef modifiye edip kullanamazsınız. Fakat Asus Crosshair VI Hero, anakart hem AM3+, hem de AM4 soket destekli işlemci soğutucuları destekliyor. Belirttiğim anakartı düşünebilirsiniz. Zira üzerinde AM3+ ile uyumlu soğutucular için soket delikleri mevcut.

Hocam Ryzen'a geçmekte neden bu kadar ısrarcısın ki? Sistemi yükseltmek istiyorsan Skylake-X serisini tavsiye ediyorum eğer ki parçaları satayım elimde para kalsın ama sistemde çok düşmesin
istiyorsan 7x00 serisini tavsiye ediyorum. Yeni atağa geçmiş bir firmadan alman bence mantıksız ;)

Hocam Ryzen'a geçmekte neden bu kadar ısrarcısın ki? Sistemi yükseltmek istiyorsan Skylake-X serisini tavsiye ediyorum eğer ki parçaları satayım elimde para kalsın ama sistemde çok düşmesin
istiyorsan 7x00 serisini tavsiye ediyorum. Yeni atağa geçmiş bir firmadan alman bence mantıksız ;)
Dediğim gibi x99 anakart sürekli sorun çıkarttı bana hem asus hem msi. biri hala tamirde, ikisinden iade aldım. 3 anakart değiştirdim...

Ryzen 1700 veya 1700X alabilirsiniz. OC ile 1800X performansına yakın bir performansa sahip olursunuz. Hüseyin Ay'ın dediklerine katılıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı