Intel Xeon E-2678 V3 için soğutucu önerisi

Xeon işlemciler normal işlemcilere oranla daha stabil çalışıyorlar. Daha dayanıklılar. Yanlış bilmiyorsam OC canavarları bunlar. Bence amacı oyun olmayanlar alıp kullanabilir.

OC canavarı olan seri Intel'in K veya X serisi bunların tek çekirdek performansı düşük çok çekirdeği iyi genelinde.

Eğer bulabilirsen AMD'nin bir ara 16 çekirdek Opteron sunucu işlemcisi vardı belki ona bakabilirsin ama OC yapamazsın.
Sıkıntı olacağını sanmıyorum fakat güncellik açısından R7 serisi daha iyi, ayrıca silikon kalitesi belki 2. eldir Xeon'ların. Ben satıcılara güvenmiyorum bu konuda, en iyi sıfır almak.

Genel olarak zaten Xeon CPU'lar serverde kullanılmış olup yeni sisteme geçince elindeki sistemi satıyorlar diye biliyorum. Ama emin değilim.

OC canavarı olan seri Intel'in K veya X serisi bunların tek çekirdek performansı düşük çok çekirdeği iyi genelinde.

Eğer bulabilirsen AMD'nin bir ara 16 çekirdek Opteron sunucu işlemcisi vardı belki ona bakabilirsin ama OC yapamazsın.
Opteron bulunmuyor. Opteron bulunsa anakartı bulunmuyor. Anakartı bulunsa Opteron bulunmuyor. Öyle değişik bir şey.
Sanırım 240 mm Arctic olanını alacağım. E-Sports-DUO yetmeyecek anlaşılan.

Hocam 2x E5 2678 V3 bile Ryzen 7 3700x'i geçiyordu galiba. Aradaki fiyat farkını düşününce ve sizinki E5 3678 V3 olduğu için, bence Xeon daha mantıklı. Ayrıca 2. Soğutucuyu alın garanti olsun.

Xeon sistem toplamak çok güzel fikir :).

Eski olsalarda babayiğit bunlar OC canavarı + çekirdekler sunucu için optimize ekran kartıda güzel bence render için çok iyi bir PC.

ECC bellek takın :D.

Güncellik açısından Ryzen veya Intel i9 R9 işlemcilere bakın derim.

Eski olsalarda babayiğit bunlar OC canavarı + çekirdekler sunucu için optimize ekran kartıda güzel bence render için çok iyi bir PC.

Ben de çok isterdim ECC bellek takmak. Ama maalesef CL değerleri çok yüksek. Misal:

ECC bellekler pahalı ama.

Normallerden çok daha pahalı.

Ben de çok isterdim ECC bellek takmak. Ama maalesef CL değerleri çok yüksek. Misal:

Ben Xeon işlemcilerle fazla aram yok o yüzden hangisi en iyi model bilmiyorum bildiğin varsa bir iki tane yaz bunları Ark Intel üzerinden sorgu atalım.
ECC bellekler pahalı ama.

Normallerden çok daha pahalı.
Evet, ama sunucu veya profseyonel işler için çok iyi yani arkadaşın parası varsa alsın derim.

Ben Xeon işlemcilerle fazla aram yok o yüzden hangisi en iyi model bilmiyorum bildiğin varsa bir iki tane yaz bunları Ark Intel üzerinden sorgu atalım.

Evet, ama sunucu veya profseyonel işler için çok iyi yani arkadaşın parası varsa alsın derim.

En üstte yazdı ya adam.

Hatta konu başlığında bu yazıyor. "Intel Xeon E-2678 v3"

Bu soğutucular bütçemi çok zorlayacak zaten. O yüzden hiç bulaşmayayım o işe. Belki ileriye doğru ECC takarım.

Geri
Yukarı