Intel Xeon E-2678 V3 için soğutucu önerisi

Çok GB RAM destekliyor çünkü bu XEON sistemler server ve sunucu sistemleri için kullanılıyor. Server ve sunucu sistemlerinde çok GB RAM'e ihtiyaç vardır. O yüzden çok destekliyorlar.

Güç kaynağı olarak iyi gözüküyor.

Anakartın Huanzhi hangi model? Oveclock desteği var mı? Mosfet soğutucusu var mı?

Biraz daha zorlasa Allah katı galiba 1TB RAM fakat, kafalarda asıl soru GTA5 kaldırır mı?

:D.
Yanlış hatırlamıyorsam 4 TB'a yakın RAM destekleyeni vardı. Ben Toplayacağım sistemin tüm parçalarını atayım.
4 tane bütçeme sığmadı. 2 tane olacak.
Anakart Extend-ATX olduğundan kasa da büyük olmalı.
İşlemci de 2 tane
Monitörüm eski olduğundan bu gerekli.
Bu da iki tane.

Bence yurt dışından al. Daha uyguna hem de.

Ayrıca anakartı üreten firma ismi ile satılıyor.

Eğer fake ise büyük cesaret derim.
Yurt dışından almak daha ucuza geliyor ama benim ailem yurt dışından ürün almaya biraz karşı. Bakacağım bir çaresine. Ama bu Xeon işlemci ve Quadro ekran kartı beni render konusunda pişman etmez diye düşünüyorum.

Yurt dışından almak daha ucuza geliyor ama benim ailem yurt dışından ürün almaya biraz karşı. Bakacağım bir çaresine. Ama bu Xeon işlemci ve Quadro ekran kartı beni render konusunda pişman etmez diye düşünüyorum.

Bu arada 4 GB Quadro yeter mi acaba?

6 Veya 8 GB'lik mi baksaydın.

Xeon'ların özelliği bu. Çok fazla RAM destekliyorlar. 10900K ile Benim 2680 V3'ün RAM desteğini karşılaştıralım:
10900K:
Eki Görüntüle 806332
2680 V3:
Eki Görüntüle 806333
10900K oyun işlemcisi, yazdığın işlemci tamamen iş için bir işlemci 750GB RAM desteği olması normal. Sahibindencom'da bahsettiğin işlemci 1200 TL GET ile satılıyor. 2 tane takarsan 3700x'den daha iyi performans verir fakat TDP değeri çok yüksek haliyle iyi bir soğutucu lazım bunun içinde para lazım.

Geri
Yukarı