Intel Xeon E5 2650, KFA2 1060 3GB sistem nasıldır?

Ben set halinde 2022 Ağustos ayında Kllisre V203 ve E5 2666 V3 setini almıştım ve 3 4 ay sonra işlemcimi E5 2690 v4'e yükselttim kesinlikle memnunum ancak işlemciye performans kaybı yaşatmadan undervolt yapmayı bilmen gerekiyor çünkü set halinde satılan anakartların VRM'e önem göstermiyorlar fazla ve buna 130 140 watt işlemci takmak yakmaya kadar gider.
Hocam ben de bugün sipariş verdim şunu;
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 1.589,90TL 46%OFF | Makinist PR9 X99 anakart seti LGA 2011-3 kiti Xeon E5 2650 V4 CPU işlemci ile 16GB DDR4 ECC RAM bellek SSD NVME M.2

V4 işlemciler güç tüketimi ve ısınma konusunda daha iyi değil mi, V3'lere göre?

Ve resizable bar açılabiliyor mu V4'lerde?

Bir de turbo boost unlock yapılmasa da, pilden performans moduna alındığında kaç ghzde çalışıyor sizin çekirdekler?

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 1.589,90TL 46%OFF | Makinist PR9 X99 anakart seti LGA 2011-3 kiti Xeon E5 2650 V4 CPU işlemci ile 16GB DDR4 ECC RAM bellek SSD NVME M.2

Bir de turbo boost unlock yapılmasa da, pilden performans moduna alındığında kaç ghzde çalışıyor sizin çekirdekler?
Hocam bende bu seti aldım. Evet V3 işlemciler tekli çekirdek isteyen oyunlarda zayıf kalıyor. Ekran kartım işlemciye göre çok düşük olduğu için arada darboğaza da giriyor. GTX 1060,1650 falan alırsam daha iyi performans alırım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231219_161720_AliExpress.png
    Screenshot_20231219_161720_AliExpress.png
    197,5 KB · Görüntüleme: 11

V4 işlemciler güç tüketimi ve ısınma konusunda daha verimli, resizable bar v3/v4 fark etmeksizin çalışır bios modlaman gerekiyor bunun için. Performans modunda kullandığın işlemcinin turbo hızının üstüne çıkmaz ama Ghz değil verimlilik önemli 2666 v3 işlemcim de turbo unlock ile tüm çekirdekler 3.50 Ghz de çalışıyordu tekli çekirdek cpu z skoru 360-390 arası 2690 v4 de ise daha düşük GHz de çalışmasına rağmen 430 ları gördüm ve tek çekirdek performans tabanlı oyunlarda lol, valorant v4 daha çok fps veriyor bütçe kısıtlıysa hem oyun hem gündelik veya iş için kullanılacaksa bu işlemciler çok iyi.

V4 işlemciler güç tüketimi ve ısınma konusunda daha verimli, resizable bar v3/v4 fark etmeksizin çalışır bios modlaman gerekiyor bunun için. Performans modunda kullandığın işlemcinin turbo hızının üstüne çıkmaz ama Ghz değil verimlilik önemli 2666 v3 işlemcim de turbo unlock ile tüm çekirdekler 3.50 Ghz de çalışıyordu tekli çekirdek cpu z skoru 360-390 arası 2690 v4 de ise daha düşük GHz de çalışmasına rağmen 430 ları gördüm ve tek çekirdek performans tabanlı oyunlarda lol, valorant v4 daha çok fps veriyor bütçe kısıtlıysa hem oyun hem gündelik veya iş için kullanılacaksa bu işlemciler çok iyi.
Katılıyorum v4 almak farz

Hocam bende bu seti aldım. Evet V3 işlemciler tekli çekirdek isteyen oyunlarda zayıf kalıyor. Ekran kartım işlemciye göre çok düşük olduğu için arada darboğaza da giriyor. GTX 1060,1650 falan alırsam daha iyi performans alırım.
hocam vergi dahil 81 dolarsa çok uyguna almışsınız, ben bunu vergi dahil 85 dolara falan aldım, tek kanal ram bir de.

hocam machinist anakartlar rahat modlanıyor diye biliyorum videoları var ytde sorun yaşamam umarım.

hocam turbo boost unlock olayini hic anlamadim zaten bana tamamen israf gibi geliyor, bence de çok ghz çok performans demek degildir sonuçta o kadar cok isiniyor ve o kadar cok guc harciyor, sürekli maxta calismasi verimsiz olmali mantiken.

bir de ekran karti olmadan ekrana goruntu gelmez degil mi hocam dahili grafik islemcisi yok cunku bunlarda, ekran karti almadan deneme amacli calistiracaktim ama olmuyor sanirim.

cs gibi oyunlarda bu kadar çok çekirdeğinin olmasi da çok işe yariyor sanirsam.

biraz uzun yazdim ama xeon sistemleri merak ediyorum baya, 3-4 senedir aklima gelir ara sira bu sefer elimde para vardi topladim bakalim nasil olacak

Azerbaycanda yaşadığım için vergi sorunu olmuyor
ürüne 2063 tl verdim vergiye de 625 tl, rezalet cidden %30 vergi kesiyorlar tr'de.

Hocam machinist anakartlar rahat modlanıyor diye biliyorum videoları var YT'de sorun yaşamam umarım.

Hocam Turbo Boost unlock olayini hiç anlamadim zaten bana tamamen israf gibi geliyor, bence de çok GHz çok performans demek degildir sonuçta o kadar cok isiniyor ve o kadar cok guc harciyor, sürekli Max'ta calismasi verimsiz olmali mantiken.

Bir de ekran karti olmadan ekrana goruntu gelmez degil mi hocam dahili grafik islemcisi yok cunku bunlarda, ekran karti almadan deneme amacli calistiracaktim ama olmuyor sanirim.

CS gibi oyunlarda bu kadar çok çekirdeğinin olmasi da çok işe yariyor sanirsam.

Biraz uzun yazdim ama Xeon sistemleri merak ediyorum bayağı, 3-4 senedir aklima gelir ara sira bu sefer elimde para vardi topladim bakalim nasıl olacak.

Ürüne 2063 TL verdim vergiye de 625 TL, rezalet cidden %30 vergi kesiyorlar TR'de.

Hocam huananzhi anakartlar bu konuda en iyisi diye biliyorum. Machnistde iş görer ancak huananzhiden sonra. En azından YouTube'da incelemerde öyle deniliyordu ve ona göre hareket ettim. VRAM ısınması konusunda sorun yaşamazsın umarım. Turbo Boost gerekli ya gereksiz olur mu :D Turbo Boost ile en tepe 43-45 dereceleri görüyorum. Xeon işlemciler öyle fazla ısınmaz. İşlemci konusuna gelirsek ben şu anda E5-2643 V4 almayı planlıyorum. Tekli çekirdek olarak da çoklu çekirdek olarka 2660 V3 ve v4'ten güçlü. Valorant CS:GO gibi oyunlarda iş görüyorda ETS 2 gibi oyunlarda çok takılıyor tekli çekirdek istemesinden dolayı.

S

Ekran kartı daha iyi seçilebilirdi Xeon setin hepsi 2K ise güzel fiyat güç kaynağını ise yakın zamanda değiştirmenizi öneririm.
Güç kaynağı değiştirdim. Yine eski tip bisey takılı, şimdilik idare ediyor. 1030 3gb kartımı 2kya sattim birkac ay önce. Suan sistem film izlemelik gibi bisey. Amd hd6570 ekran kartı takılı. Pek açmıyorum, ayda belki 2 saat anca. Borclar bitince güzel bi kart ve psu alırız inşallah

Peki benim sistemde nasıl undervolt yaparız, biosu 2000lerdeki laptop biosuyla aynı, hiçbir ayar vs yok😅
Ben set halinde 2022 Ağustos ayında Kllisre V203 ve E5 2666 V3 setini almıştım ve 3 4 ay sonra işlemcimi E5 2690 v4'e yükselttim kesinlikle memnunum ancak işlemciye performans kaybı yaşatmadan undervolt yapmayı bilmen gerekiyor çünkü set halinde satılan anakartların VRM'e önem göstermiyorlar fazla ve buna 130 140 watt işlemci takmak yakmaya kadar gider.

Hocam huananzhi anakartlar bu konuda en iyisi diye biliyorum. Machnistde iş görer ancak huananzhiden sonra. En azından YouTube'da incelemerde öyle deniliyordu ve ona göre hareket ettim. VRAM ısınması konusunda sorun yaşamazsın umarım. Turbo Boost gerekli ya gereksiz olur mu :D Turbo Boost ile en tepe 43-45 dereceleri görüyorum. Xeon işlemciler öyle fazla ısınmaz. İşlemci konusuna gelirsek ben şu anda E5-2643 V4 almayı planlıyorum. Tekli çekirdek olarak da çoklu çekirdek olarka 2660 V3 ve v4'ten güçlü. Valorant CS:GO gibi oyunlarda iş görüyorda ETS 2 gibi oyunlarda çok takılıyor tekli çekirdek istemesinden dolayı
Kasa içi soğutma iyi olursa problem olmaz diye düşünüyorum hocam.

Flexatx anakart yine de ısınma problemi yaşatabilir, ben sistemi yormam zaten de oynayacagim oyunlar asagi yukari belli.

Hyper threading acik mi bu arada? Kapali daha iyi performans veriyor diyorlar.

Bir de kullanilan cekirdek sayisini dusurup ghzyi arttirma gibi seyler okumustum, V3'lerde oluyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı