Çözüldü Intel Xeon E5450 sistemde uygun ses kartı sürücüsünü bulamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
İşlemci: Intel Xeon E5450 3.6GHz (overclocklu)
RAM: Kingston 2*2 800MHz.
Ekran kartı: ASUS R5 230.
PSU: Frisby 400W.

Şeklinde yedekte bir sistemim var. Anakart'ının ses çıkış portu kırık olduğu için sesi daha öncesinden ses kartı aracılığı ile alıyordum. Geçenlerde format atarak Windows 10'a yükselttim ve temiz kurulum yaptım. Tebrikler, ses kartımın uygun sürücüsü Windows10 için mevcut değil. Lütfen yardım edin, kafayı yemiş bulunmaktayım, 5+1 ses sistemim boşa yatıyor şu anda.

Donanım kimliği: PCI\VEN_13F6&DEV_0111&SUBSYS_011113F6&REV_10.
Ses kartım: S-link SL41a - C-Media'ya bağlı chipset modeli CMI8738-SX.

Bu gün bununla ilgili bir konu daha açtım fakat yardımcı olan olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver uygulamasına sağ tıkla özelliklerler de uyumluluğa gel ordan eski işletim sistemini seç.

Dosya Ekleri

• technpat.jpg
    technpat.jpg
    67,2 KB · Görüntüleme: 31
Hocam C-Media'nın sitesindeki driverları Windows XP/2000/Vista/7 şeklinde. Başka bir sitede ise bunlar haricinde Windows 8 var. Ses kartı Windows 10'u desteklemiyor büyük ihtimal.

Kurulum sırasında hata verecektir sıkıntı olmaz çünkü driverlar kurulmuş olacaktır.
Bu sefer de "Please Plug-In C-Media Audio" hatası aldım..
Windows 8.1 dene.

8.1 ile 10, atla deve değil. Birde Windows Update ile güncelleme denesene bi.
Windows'un kendi üzerinden güncelleme yapmaya çalıştım fakat herhangi bir sonuç yok. Aygıt yöneticisi üzerinden de Windows update üzerinden de sürücü bulamıyor.

Hocam hiç biri olmaz ise uygun fiyata bir USB ses kartı al kullan gitsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı