Çözüldü Intel Xeon E5450 sistemde uygun ses kartı sürücüsünü bulamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
İşlemci: Intel Xeon E5450 3.6GHz (overclocklu)
RAM: Kingston 2*2 800MHz.
Ekran kartı: ASUS R5 230.
PSU: Frisby 400W.

Şeklinde yedekte bir sistemim var. Anakart'ının ses çıkış portu kırık olduğu için sesi daha öncesinden ses kartı aracılığı ile alıyordum. Geçenlerde format atarak Windows 10'a yükselttim ve temiz kurulum yaptım. Tebrikler, ses kartımın uygun sürücüsü Windows10 için mevcut değil. Lütfen yardım edin, kafayı yemiş bulunmaktayım, 5+1 ses sistemim boşa yatıyor şu anda.

Donanım kimliği: PCI\VEN_13F6&DEV_0111&SUBSYS_011113F6&REV_10.
Ses kartım: S-link SL41a - C-Media'ya bağlı chipset modeli CMI8738-SX.

Bu gün bununla ilgili bir konu daha açtım fakat yardımcı olan olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurludumu diye bir bakar mısın driverlar.
Kurulumu başlatmıyor bile, söylediğim hatayı alıyor.
Linkteki çalışır mı acaba? Model numaraları aynı.
Bunu da deniyorum şu an, orjinali dışına çıkmayayım demiştim ama nafile.. Ek olarak:

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 38
@Furkan17TR dediği gibi Windows 8.1 için olan driverları deneyebilirsiniz. Bu sitede Windows 8 için olan driver var isterseniz deneyin.
Şükürler olsun. Sorunum çözüldü, şu an 5 kolonum ve 1 subwoofer'ım da sorunsuz şekilde çalışıyor. Teşekkür ederim yardımcı olan herkese. Çözüldü olarak işaretlenebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı