Intel Xeon X3470 sıcaklık değerleri

KemalTr0

Decapat
Merhaba arkadaşlar 3 gün önce PC'yi topladım. İşlemci Intel Xeon X3470 açtım boşta 2.7 GHz'de 45 50 arası değişiyor. CS GO oynadım hepsi düşük ayarlar 4 saat oynadım 300 FPS'de işlemci 3.50 GHz'de sıcaklık değerlerine baktım 1 kere 84 gördüm ama hemen 75'e falan düştü normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Prime95 ile 15 dakikalık stres testine sokun. Sokmadan önce de Core Temp uygulamasını açın, test boyunca iki uygulama da açık kalsın. Testin sonunda Core Temp'ten "Maks." sıcaklık değerine bakın ve buraya yazın.

Evet hayırlı olsun. Bu işlemci güzel ama ateşli işte.
Ateşini almak için iyi bir soğutucu gerekiyor. Ve bu konu acil...

Xigmatek Whiz N9375 soğutucu ile boşta ve günlük işlerimde 35-40 derece civarında.
Oyunlarda 400-500 FPS gösterdiği anlarda en fazla 75 derece...
Genel oyun sıcaklığı 55-60 derece...

Evet hayırlı olsun. Bu işlemci güzel ama ateşli işte.
Ateşini almak için iyi bir soğutucu gerekiyor. Ve bu konu acil...

Xigmatek Whiz N9375 soğutucu ile boşta ve günlük işlerimde 35-40 derece civarında.
Oyunlarda 400-500 FPS gösterdiği anlarda en fazla 75 derece...
Genel oyun sıcaklığı 55-60 derece...
Yani normal demi kardeşim işlemci stok soğutucu gibi bide darboğaz oluyor cs de ondan da ısınır mı

Yani normal demi kardeşim işlemci stok soğutucu gibi bide darboğaz oluyor cs de ondan da ısınır mı
Stok fan soğutamadığı için işlemci güçten düşüyor.
CS:GO'yu yüksek çözünürlükte, mesela 1920x1080, oynarsanız iş yükü ekran kartına doğru gider, işlemci biraz daha rahatlar. Ama her halükarda o işlemciye güçlü bir soğutucu lazım.
4 veya 6 bakır borulu, kule tipi soğutucu olsun.

merhaba bende de x3470 işlemci takılı. kule fan aldım kule fan ile birlikte gönderilen termal macunu kullanıyorum Fan modeli ramtech t6 6 borulu 2 fanlı kule fan takılı şu an boştayken 45-50 arası gta V de ortalama 60-65 arası görüyor stresste ise 70-72 max görüyor. 3.8'e O.C yaptığım gibi pc boşta 60-65 arası çalışıyor yine stress yaptığımda ise 80-83 arası görüyor sebebi nedir? macun mu, fan mı yoksa işlemcide mi problem var

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı