Intel Xeon X5460 sisteme anakart önerisi

ombudsman

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Xeon 5460 2. El sistem toplamak istiyorum. İşlemciyi rahatça PC yapabileceğim bir anakart önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba Xeon 5460 2. El sistem toplamak istiyorum. İşlemciyi rahatça PC yapabileceğim bir anakart önerir misiniz?
Bende Xeon sistem toplamayı düşünüyorum da parçaları kararlaştırınca buraya yazabilir misiniz? Bir de Xeon X5460 çok ısınıyor diyorlar. Xeon E5450'ye de bakabilirsiniz.

İşlemci olarak çok iyi fakat kötü yönleri;çok ısınması yani harici bir soğutma kullanmalısınız,yeni nesil ekran kartlarında sorun yaşatabiliyor ki son dönem yaşadığım en büyük problem bu ve birde uygun anakart bulsanız bile ddr2 oluyor ve ram yükseltmede sıkıntı yaşanıyor.Bilginiz olsun

LGA771 işlemciler modlanarak LGA775 anakartlara takılabiliyor. DDR3 uyumlu LGA775 Combo anakartlar var fakat 0 bulmak zor, 2. el DDR3 LGA775 anakart bulabilirsin.

LGA771 işlemciler modlanarak LGA775 anakartlara takılabiliyor. DDR3 uyumlu LGA775 Combo anakartlar var fakat 0 bulmak zor, 2. el DDR3 LGA775 anakart bulabilirsin.
Evet 0 bulmak neredeyse imkansız, bir şekilde ikinci el temiz bir ürün bulacağım. MSI P45T-C51, GIGABYTE GA-G41M COMBO ve ASUS P5B SE anakartlar arasında kaldım.Sanırım hepsi DDR2 ama ancak bunları bulabildim.Bunların arasından en iyi overlock performansını hangisi verir? Ayrıca sizin tavsiye edebileceğiniz başka bir anakart var mı? ATX önerirseniz sevinirim.

İşlemci olarak çok iyi fakat kötü yönleri;çok ısınması yani harici bir soğutma kullanmalısınız,yeni nesil ekran kartlarında sorun yaşatabiliyor ki son dönem yaşadığım en büyük problem bu ve birde uygun anakart bulsanız bile ddr2 oluyor ve ram yükseltmede sıkıntı yaşanıyor.Bilginiz olsun
Soğutucu için Dark Freezer X90 uygun bir seçim olur mu?

Xeon x5460 için anakart tavsiyesi
bu linkte bir arkadaşımızın benim aynı soruma verdiği öneriler var bakabilirsin buradan
Teşekkürler.

Evet
Bende Xeon sistem toplamayı düşünüyorum da parçaları kararlaştırınca buraya yazabilir misiniz? Bir de Xeon X5460 çok ısınıyor diyorlar. Xeon E5450'ye de bakabilirsiniz.
Evet galiba Xeon E serisi X serisine göre daha az ısınıyor ve daha az güç harcıyor. Sizce X5460 ile E5450 arasında ciddi performans farkları var mıdır?

Modlama yapmadan uyum sağlamaz, biri LGA771 diğeri LGA775. Bu işin tam olarak nasıl yapıldığı konusunda bilgim yok fakat youtube da videoları var. Anakart soketindeki iki adet çıkıntıyı kesiyorlar ve işlemcinin arkasına belli bir yere bant gibi bir şey yapıştırıyolar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir kaç Türkçe video da var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı