Intel Yeni İşlemcilerini 14nm Üretecek

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

Intel’in 8. nesil işlemcilerinde de 14nm üretim teknolojisini kullanmaya devam edeceği açıklandı. Sunucular ve benzeri kurumsal çözümler için üretilen Xeon türü işlemcilere ağırlık verme kararı alan Intel, son tüketiciye yönelik Core serilerinin geliştirilmesini yavaşlatacak gibi görünüyor. Şirketin 8. nesil işlemcilerinin tamamında olmasa bile, önemli bir kısmında 14nm ölçeğinde üretim yapmaya devam edeceği açıklandı. Intel’in 8. […]

Intel Yeni İşlemcilerini 14nm Üretecek Technopat

Daha fazlası...

Şahsi fikrimce 7.nesil (kabylake) beklenen ilgiyi görmedi. Bunun sebebi 6.nesil muadillerinin aynı performansı vermesi artı bunu daha ucuza vermesi. Skylake hala tercih ediliyor fiyat sebebiyle. Tüm sistem satmaya ve kar etmeye dayalı olunca böyle oluyor sanırım. Bir seri iyi, sonraki seri de benzer özelliklerle sürülüp kar ediliyor.

Şahsi fikrimce 7.nesil (kabylake) beklenen ilgiyi görmedi. Bunun sebebi 6.nesil muadillerinin aynı performansı vermesi artı bunu daha ucuza vermesi. Skylake hala tercih ediliyor fiyat sebebiyle. Tüm sistem satmaya ve kar etmeye dayalı olunca böyle oluyor sanırım. Bir seri iyi, sonraki seri de benzer özelliklerle sürülüp kar ediliyor.
Yorumunuza katiliyorum ben 7. Nesil i5 islemci aldim fiyat olarakta zaten cok fark yok ve performaslarida 6000 serisi ile ayni hemen hemen ben bir fark goremedim..birde tavsiyem 7. Nesil islemciler her anakarta uyumlu degil..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı