Intel'den AMD anakarta geçtikten sonra mavi ekranlar ve uygulamaların çökmesi

Emrnabgc

Hectopat
RAM
(2X8) Kingston Fury Beast 3600MHz CL17
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 1TB
Ekran kartı
Asus TUF GTX1650 GDDR6
Anakart
Asrock B550M PRO4
İşlemci
Ryzen 5 3600
Selam, önceden Intel i5 6500 işlemcim ve MSI B250M Pro-VD anakartım vardı. GTX 1650'yi besleyemiyordu darboğazlar yaşıyordum ama yazılımsal olarak hiçbir sıkıntım yoktu. Darboğazdan kurtulmak için Ryzen 5 3600, ASRock B550M Pro4 anakart ve 2x8 Kingston Fury Beast RAM aldım.

İlk iş temiz bir Windows kurdum önce Windows Update'den sürücüleri güncelledim. Sonra ekran kartının Driver'ını sitesinden indirdim ve kurdum, ASRock'un sitesinden anakartın chipset sürücülerini ve BIOS driverini indirip kurdum.

Sık sık bu hataları içeren mavi ekranlar veriyor "status_access_vıolatıon 0xC0000005", "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" browserde gezinirken de browser aşağı yukarı 5-10 dakikada bir "status_access_violation" hatası veriyor. 2 kere format attım.

DDU ile ekran kartı sürücülerini sildim, yeniden yükledim hiçbir türlü çözüme ulaşamadım. Daha önce karşılaşan var mı? Ne yapmalıyım?

O dosyaya nereden erişebilirim?

Memtest86 veya herhangi bir RAM test programı ile RAM'lerinizi test edin. RAM arızasına işaret eden minidump dosyası bunlar.

Hocam minidump dosyalarını istediğiniz zaman Recep Baltaş'ın minidump dosyaları nasıl okunur adlı videosunu izleyip kendi minidump dosyalarımı inceledim, RAM'in şüpheli olduğunu gördüm RAM'lerin slotlarını değiştirip çalıştırdım. Browserde hata vermemeye başladı hiçbir oyunumda çökme de olmadı. Yazdığınızı görünce, flash belleğe Memtest86 yazdım çalıştırdım hiçbir hata vermedi.

Geri
Yukarı