Intel'den AMD'ye geçince format gerekir mi?

İsmail Evece

Picopat
Daha fazla  
9. nesil i5'ten son nesil Ryzen 5 7600'e geçmeği planlıyorum. Yedek diskim yok. Verilerimi yedekleyip format atmam şart mı yoksa format olmadan da bilgisayarımı kullanabilir miyim? Açılması yeterli benim için.

Bence atsan daha iyi olur daha iyi performans alırsın.

Muhtemelen açılır bir şekilde ama hiç sağlıklı olmaz. Bir süre kullanılabilir belki ama uzun vadede kesinlikle temiz kurulum öneriyorum.

Windows 8'den mi sonraydı tam hatırlamıyorum anakart değişince temiz kurulum gerekiyordu. Intel'den AMD'ye geçmek için anakartı da değiştirmen lazım zaten.

Sadece verileri yedeklemek için açılsın yeter. Ödev dosyaları, fotoğraflar ve 350GB Call of Duty dosyaları falan var bunları tekrar indiremem 24 Mbps internet ile.

Açılır büyük ihtimalle en kötü güvenli mod ile açarsın driver kurarsın.

Sadece verileri yedeklemek için açılsın yeter. Ödev dosyaları, fotoğraflar ve 350GB Call of Duty dosyaları falan var bunları tekrar indiremem 24 Mbps internet ile.

Önceden yedek al istersen yine de.

Ben USB'ye Rufus ile Windows yazacak kadar kullanmıştım. O süreçte mavi ekran vs. almadım ama risk neticede.

Geri
Yukarı