Intel'den AMD'ye geçmeye değer mi?

zw1n

Hectopat
Yer
Gaziantep
Arkadaşlar i5 11400F kullanıcısıyım ve Valorant gibi işlemci isteyen oyunlarda 240 FPS sabit veremiyor. Tamam elbette yine oluyor fakat çatışma esnasında vs 200-210 gibi değerler alıyorum. Hikayeli oyun çok oynamıyorum ve sırf işlemci isteyen oyunlar için AM4 sokete geçip Ryzen 5 5600X'e geçmeye değer mi? Sadece benim yerimde olsaydınız ne yapardınız fikirlerinizi almak istiyorum. Teşekkürler.

12. nesil İntel işlemciler tekli çekirdek performansında büyük yol kat ettiler. Eğer 12400F modelini düşünmezseniz AMD tarafına yönelebilirsiniz.

Eğer Amd'ye geçerseniz anakart değiştirmek zorunda kalacaksınız. Onun yerine 12. nesil İntel işlemcilere geçebilirsiniz.

Senin oyun performansına komple platform değişmeyi gerektirecek kadar katkı sağlamaz. 10 adam vuruyorsan yine 10 adam vuruyor olacaksın.

Eğer Amd'ye geçerseniz anakart değiştirmek zorunda kalacaksınız. Onun yerine 12. nesil İntel işlemcilere geçebilirsiniz.
Lga1700 değil mi onlar da? Her türlü değiştireceğim sanırım.

240hzye geçip 240 fps alamaz isem?

Aradaki 10 FPS'yi göremezsem 2 eksik adam mı vururum diyorsun ?

60 hz 100-150 FPS oynuyor yeğenim. Radyant rankı. Sen kolunu güçlendir. 10 FPS'nin peşini bırak bence.
60Hz oynuyorum. İmmortal 2 rankım. 240hz geçeceğim ve sabit fps almak için işlemci değiştirmek istiyordum. Görüş almak istedim. Bence sen ne demek istediğimi anlamadan boş yorum yapıyorsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı