Intel'in batma ihtimali var mı?

İnşallah batmaz.

Batacagi da yok ama. En kötü senaryoda bile ABD işe karışır bir 💩 luk yapar, kurtarır Intel'i. AMD'nin "amede ısınıyor moruq" ile adının lekelendigi dönemde bile batmadiysa, Intel bir kaç müşteri kaybına uğradı diye batmaz.

Umarım...

Bir düzenleme yapayım, bence Intel ileri ki zamanlar'da batacak, batmasa bile bayağı bir düşecek. Neden?
Çünkü; Intel şimdiye kadar her hangi bir, adım atma dı atmaz'da, yerinde sayıp duruyor.
Ben şahsen 11. Nesil işlemciler için çok heyecanlanıyordum, hayal kırıklığından başka bir şey değil.

Amd, çekirdek sayısı yüksek, ve şimdiye kadar çok iyi işlemciler çıkardı. Örnek; threadripper işlemciler, epyc işlemciler.

Intel markasının bu kadar iyi işlemcileri varmı?

Adamlar fan konusunda bile kendilerini geliştirmediler, yıllardır aynı stok fan, ne RGB var, ne soğutma.

YILLARDIR AYNISIN İNTEL.
Tabi bunları söyleyip, i5 10400f işlemci kullanmam ayrı bir komedi.

Ama Intel yakın gelecekte kendini düzeltmez ise batabilir.
AMD, senelerce kendini düzeltemedi ve Intel'in liderliği ele aldığı kısımda AMD, çok büyük bir yükün altına girmişti. Yani, ATI'yi satın almıştı. O zamanlar konsollar da AMD kullanmıyordu. Üstelik Intel, AMD'nin üzerine gittikçe gitmişti. Yine de 7-8 sene batmadılar. Ayrıca Intel'in çalışma alanı, AMD'ye göre daha geniş. Adamlar en kötü ihtimalle başkasına üretim yaparlar kendi fabrikalarında ki çok gerekli olacağını düşünmüyorum.

Intel'in sadece işlemci üretimi yapan bir firma olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz en başta.

Birçok alanda geliştirmiş olduğu teknolojiler, yaptığı AR-GE çalışmaları, süper bilgisayarlar, özel antlaşmalar ve piyasayı tek başına domine edebilecek patentleri var. Kolay kolay yakın zaman dilimi içerisinde batacağını düşünmüyorum. Sadece biraz daha az kâr eder o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı