İnternet 1 saniyeliğine gidip geri geliyor

Tevez51

Kilopat
Yer
Maltepe
Daha fazla  
Meslek
Mühendis okuyor
Internetim 1 saniyeliğine sanki birisi portu çıkarıp takmış gibi oluyor çözümünü bulamadım,

Ispden kaynaklanmıyor modem arayüzde en son kapattığım süreden bu yana açık ortalama 56 saattir.
Yaptıklarım;
1.modem bilgisayar arasındaki kabloyu değiştirdim.
2.modem telefon kablosunu değiştirdim.
3.anakartın bütün güncellemelerini indirip kurdum.

Deli etmeye başladı artık beni oyun oynarken anlık gidip geliyor ve sanki izliyormuş gibi biri beni en önemli yerlerde gidip geliyor.

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-07_162522144.png
    resim_2022-11-07_162522144.png
    98,8 KB · Görüntüleme: 102
Internetim 1 saniyeliğine sanki birisi portu çıkarıp takmış gibi oluyor çözümünü bulamadım,

Ispden kaynaklanmıyor modem arayüzde en son kapattığım süreden bu yana açık ortalama 56 saattir.
Yaptıklarım;
1.modem bilgisayar arasındaki kabloyu değiştirdim.
2.modem telefon kablosunu değiştirdim.
3.anakartın bütün güncellemelerini indirip kurdum.

Deli etmeye başladı artık beni oyun oynarken anlık gidip geliyor ve sanki izliyormuş gibi biri beni en önemli yerlerde gidip geliyor.

Sorun aradaşımda da vardır altyapıdaki kablolardan çıktı.

Problem altyapı kaynaklı olarak gözüküyor. Binaya gelen veya panodan sizin kata gelen kabloda sorun vardır evin içinde yoksa.

Türk Telekom(sevmeyerek kalmak zorundayım daha 13. aydayım bırakamıyorum)

Problem altyapı kaynaklı olarak gözüküyor. Binaya gelen veya panodan sizin kata gelen kabloda sorun vardır evin içinde yoksa.

Modem 6 gündür açık durumda hiç kesilmedi şu zamana kadar bina içi tesisatını güncellemedim hiç neredeyse 10-15 yıllık tesisat hat değerlerim de düzgün gözüküyor.

Sorun aradaşımda da vardır altyapıdaki kablolardan çıktı.

Altyapı dediğiniz bina içi tesisat mı?

Dosya Ekleri

• agaga.png
    agaga.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 85
Türk Telekom(sevmeyerek kalmak zorundayım daha 13. aydayım bırakamıyorum)

Modem 6 gündür açık durumda hiç kesilmedi şu zamana kadar bina içi tesisatını güncellemedim hiç neredeyse 10-15 yıllık tesisat hat değerlerim de düzgün gözüküyor.

Altyapı dediğiniz bina içi tesisat mı?

Hayır santralden gelen kablodan.

Onu o zaman müşteri hizmetleri çözmez hiçbir halt bildikleri yok müdürlüğe gidip oradan halletmem gerekecek.

Arayın hocam ekip yönlendirsinler cihazla ölçüm yapıyorlar. Gerçi sorun olsa bile yok diyorlar.

100 Mbps internetim vardı öyle vaat etmişlerdi sonra gelen arkadaş bu hat bu hızı desteklemez 50'ye düşürün bunu dedi öyle de yaptık şimdi de bina içi tesisatınızı yenileyin diyorlar çarşamba günü onu da yapacağım sıradaki tahmin bile edemiyorum bilgisayarınızın anakartını güncelleyin derler. Çok teşekkür ederim yardımınız ve cevaplarınız için gerçekten.

Geri
Yukarı