İnternet 16 Mbps indirme hızı düşük

MertTR12

Kilopat
Yer
Muğla/Bodrum
Yalın ULTRANET LİMİTSİZ (16Mbps'ye Kadar) 50GB AKN Türk Telekomun ADSL internetini kullanıyorum. Oyun indiriken 500 600 KB/s görüyorum hiç 2-3 MB indirme görmedim bunu nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

Steam indirme:

dPg92D.png

Speedtest.net sonuçları:

O04jZ4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda çalışan ve ağ kullanan işlem yoksa, bağlantıda problem olduğunu düşünmüyorsanız müşteri hizmetleri ile görüşmenizde fayda var ama bir sonuç çıkacağını sanmam, 16Mbps'ye kadar dedikleri için onların tarafında bir problem yok.

Hızınız sabitlenmiş veya alt yapınızdan dolayı olabilir. En iyisi müşteri hizmetleri ile iletişime geçin duruma çözüm bulsunlar. Müşteri hizmetleride çözemezse hız ölçümü için ekip isteyin. Bina girişindeki telefon kutusundan ve evinizdeki kablodan ayrı ayrı ölçüm yaptırın. Belki kutudan dairenize gelen kablodanda olabilir. Çok değişkeni olan bir konu. Hatta bir yerden modem bulursanız onuda deneyin. Sorun modemdende olabilir.

Bu teste göre 400-500 kb indirmen normal. 16Mbps'ye kadar dediği şudur; altyapın destekliyorsa 16Mbps'ye kadar hız alırsın diyor. Ama senin altyapın sanırım 4Mbps'ye kadar destekliyor. 4 Mbps ile saniyede 400 KB dosya indirebilirsin. 3-4 MB dosya indirebilmen için hızının 35-40 Mbps olması lazım.
Sen her ihtimale karşı Müşteri Temsilcisini ara ve altyapının desteklediği maksimum hızı öğren. Bazen kafalarına göre hızı düşürebiliyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı