Sıfırdan spora başlayınca vücut ne kadar sürede şekillenir?

The Dark Rische

Centipat
Bu yaz spora başlamayı düşünüyorum. Yıllardır günün çoğunu bilgisayarda masabaşı geçiren biriyim hafif göbeklenmeye başladım hafif tenim sarkıyor gibi gözüküyor yani kötü gözüküyor yağ oranım %23-%25 civarı günde 1-1, 5 saat spor yapsam ne kadar sürede biçimlenir vücudum bir de sizce evde 5kg bidonlarla çalışma yapayım mı yaza kadar? Bu arada bende hiç kas yok.

İlk ayda kendini fark etmeye 3.ayda etrafındakiler seni fark etmeye başlar ama %90 beslenme ile alakalı.Tabi genetiğin de önemli bu konu da eğer genetiğin kötüyse değişimleri fark etmen 6 ay bile sürebilir.

Bu yaz spora başlamayı düşünüyorum. Yıllardır günün çoğunu bilgisayarda masabaşı geçiren biriyim hafif göbeklenmeye başladım hafif tenim sarkıyor gibi gözüküyor yani kötü gözüküyor yağ oranım %23-%25 civarı günde 1-1, 5 saat spor yapsam ne kadar sürede biçimlenir vücudum bir de sizce evde 5kg bidonlarla çalışma yapayım mı yaza kadar? Bu arada bende hiç kas yok.

Tabii ki de bu genetigine baglı bir şey bu saatle ilgili bir şey degil antrenman programının verimliligi ve beslenme programının kas toparlanmasına yetecek şekilde yeterli proteini ve karbonhidratı alman lazım bu şekilde gelişebilirsin. Vucudunu atarsan daha iyi bir yorumlama yapabilirim.

Tabii ki de bu genetigine baglı bir şey bu saatle ilgili bir şey degil antrenman programının verimliligi ve beslenme programının kas toparlanmasına yetecek şekilde yeterli proteini ve karbonhidratı alman lazım bu şekilde gelişebilirsin. Vucudunu atarsan daha iyi bir yorumlama yapabilirim.

Ve kas gelişimi agırlık arttırarak olur 5 kglarla calışsan pek bir şey olmaz.

Genetiğim iyi değil gibi hocam. Şimdi buraya kendimi atmam hoş olamayabilir. Biraz da utanırım

Beslenme programını nasıl oluşturabilirim?

Genetiğim iyi değil gibi hocam. Şimdi buraya kendimi atmam hoş olamayabilir. Biraz da utanırım
Hocam öyle çok aman aman bir fizik istemiyorsanız ve vaktinizi vermeye niyetliyseniz inanın genetik hani o kadar da önemli değil.Tabi ki zor büyüyen yerleriniz olur ama yeterli zaman ile doldurabilirsiniz.

Göbeginiz var ama kollarınız incemi acaba. Flasa3 Discord adresime atın isterseniz. Genetiginizi yorumlayabilirim.

Kolumun çevresi 27cm tel şarjda unutmazsam atarım fotoğraf

Hocam öyle çok aman aman bir fizik istemiyorsanız ve vaktinizi vermeye niyetliyseniz inanın genetik hani o kadar da önemli değil. Tabii ki zor büyüyen yerleriniz olur ama yeterli zaman ile doldurabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun son hali gibi olsa benim için gayet yeterli ama bu yaz göbeğim falan gitsin biraz biçimleneyim istiyorum

Kolumun çevresi 27cm tel şarjda unutmazsam atarım fotoğraf.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunun son hali gibi olsa benim için gayet yeterli ama bu yaz göbeğim falan gitsin biraz biçimleneyim istiyorum.

Dostum çok antrenman yapmana gerek yok bu fizik için ama bu işin aslı beslenme de yatıyor o yüzden şekeri falan azalt yağlı şeyler yeme hamburger cips gibi bol bol su iç koşuya çıkabilirsen çık IP atla imkanın varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı