İnternet ağıma tanımadığım cihazlar ekleniyor

Evde 5 tane cihaz bağlı. O yüzden 4 ile mi bitirmeliyim?

Statik IP atamasında 100'den başlayarak cihaz sayısı kadar arttırıyorum.

Umarım sizi sıkmıyorumdur çünkü bu konularda neredeyse hiç bilgim yok. Kusurum olduysa affola.

Estağfurullah, bu konuda zaten yardımcı olmayı seviyorum.

Evde 5 cihaz var/bağlı ise evet 104 ile bitirmelisiniz.

Estağfurullah, bu konuda zaten yardımcı olmayı seviyorum.

Evde 5 cihaz var/bağlı ise evet 104 ile bitirmelisiniz.
Statik IP atamasında Sırayla cihazları girdim. MAC adreslerini yazdım ve IP kısmına 192.168.1.100, 101, 102 gibi son cihaza kadar girdim. Durumu da etkin yaptım. Doğru değil mi?

Teşekkürler yardımlarınız için. Başka yapabileceğim güvenlik önlemi var mı yoksa bu kadar mı?

Kablolu bağlantı dışında kablosuz bağlantıyı sınırlandırabilirsiniz. Örnek ben 5 ile sınırlandırma yaptım, 6. bir cihaz şifreyi bilse dahi bağlanamaz. Zaten statik atama yaptık, bağlansa dahi internete erişemez.

1607263274121.png

Kablolu bağlantı dışında kablosuz bağlantıyı sınırlandırabilirsiniz. Örnek ben 5 ile sınırlandırma yaptım, 6. bir cihaz şifreyi bilse dahi bağlanamaz. Zaten statik atama yaptık, bağlansa dahi internete erişemez.

Eki Görüntüle 767378

Tekrardan teşekkürler. Bu sabah fark etmiştim Kaspersky ile. Sizin sayenizde sağlama almış olduk, artık başka bir cihazım bağlanamayacağından eminim. Sorun olmazsa bir şey daha sormak istiyorum, sırf meraktan. Nasıl şifreyi ele geçirebiliyorlar? Şifreyi değiştirmeme rağmen bağlanmışlardı. Bunun için uygulama falan mı var?

Tekrardan teşekkürler. Bu sabah fark etmiştim Kaspersky ile. Sizin sayenizde sağlama almış olduk, artık başka bir cihazım bağlanamayacağından eminim. Sorun olmazsa bir şey daha sormak istiyorum, sırf meraktan. Nasıl şifreyi ele geçirebiliyorlar? Şifreyi değiştirmeme rağmen bağlanmışlardı. Bunun için uygulama falan mı var?

Rica ederim. Bir tür hack yazılımları ile ele geçiriyorlar. Belirlenen şifrenin karakter gücüne göre (özel karakterler, rakamlar, küçük-büyük harfler) kırılma süresi uzayabiliyor mesela. Dakikalar, saatler ya da günlerini alabiliyor. Tabii bu işi bilmesi gerek. Sıradan yazılımlarla bunu yapması zor hatta imkansız.

Rica ederim. Bir tür hack yazılımları ile ele geçiriyorlar. Belirlenen şifrenin karakter gücüne göre (özel karakterler, rakamlar, küçük-büyük harfler) kırılma süresi uzayabiliyor mesela. Dakikalar, saatler ya da günlerini alabiliyor. Tabii bu işi bilmesi gerek. Sıradan yazılımlarla bunu yapması zor hatta imkansız.

Anlıyorum... Teşekkürler ilginiz ve yardımlarınız için. Buna benzer bir konu görürsem anında etiketlerim sizi. :)
@Tortue

Dediğiniz işlemleri yaptım ancak yine 2 tane cihaz bağlandı. Bu nasıl olabiliyor ya?

1607267758606.png

Yeni etiketli cihazlar bağlandı. En alttalar.

Son düzenleme:
Anlıyorum... Teşekkürler ilginiz ve yardımlarınız için. Buna benzer bir konu görürsem anında etiketlerim sizi. :)
@Tortue

Dediğiniz işlemleri yaptım ancak yine 2 tane cihaz bağlandı. Bu nasıl olabiliyor ya?

Eki Görüntüle 767526
Yeni etiketli cihazlar bağlandı. En alttalar.

Bu sizin modeminiz. Aslında buradan değil doğrudan modem arayüzünden kontrol etmelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı