İnternet alınan ekran kartını satmak

rmzdmroglu

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Ben birkaç yıl önce İncehesap'tan bilgisayar topladım. Şimdi ekran kartını satıp başka alacağım. Fatura duruyor ama tüm ürünlerin duruyor. Ama ekran kartının garanti belgesini bulamıyorum. Faturayı adama veremem benim adıma olduğu için nasıl çözeceğim bu işi?

Faturayı tam olarak neden vermezsiniz hocam? Kopyasını verebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar. Ben birkaç yıl önce İncehesap'tan bilgisayar topladım. Şimdi ekran kartını satıp başka alacağım. Fatura duruyor ama tüm ürünlerin duruyor. Ama ekran kartının garanti belgesini bulamıyorum. Faturayı adama veremem benim adıma olduğu için nasıl çözeceğim bu işi?
Fatura e-fatura değil mi? Kağıdın önemi yok. Kod önemli.

Garanti belgesi eksiksiz doldurulsa dahi hiçbir şey ifade etmiyor.
Ürün fatura satış tarihinden tarihinden itibaren garantilidir yasal olarak.
O yüzden fatura aslının fotokopisini vermeniz ürünü alan kişi bir sorun yaşadıgında garantiden faydalanacaktır. Orada sizi adınız yazması yasal bir sorun teşkil etmez sizin açınızdan.
Oarada sizin adınız yazması alıcı için kötü bir şey ürün arıza yapıp garantiye gönderildiğinde onarılamadığında elinde muadil ürün yoksa ücret iadesi çıkarıyorlar bu durumda fatura sahibi adına IBAN istiyorlar. Bu durum başımıza geldi. Allah'tan aldığımız adama ulaştık yardımcı oldu çözdük.

Faturada adım, T.C. vb bilgilerim olduğu için veremeyeceğimi düşünüyorum. Özellikle T.C. kimlik numarası sorun olmaz mı?
Her yere TC verip faturamızı kesen firma içi kötü niyetli insanlar olma ihtimali daha çok tedirgin olmalısınız.istedikleri kadar Tc var ellerinde.ayırca buna firmaların muhasebelerinde çalışan kişilerde faturaları arşivlerken erişebiliyorlar.
Bence en masumu en kartınızı satacağınız kişiye vereceğiniz fatura fotokopisi çünkü alan kişi onu kutuya kaldıracak kart bozulursa garanti için kullanacak sonra yırtıp atacak ben bir sürü 2.el parça aldım garantileri bitenleri attım.

Yeni konular

Geri
Yukarı