İnternet alışverişinde kredi limit kavramı

Onur Mustafa

Hectopat
Selamlar herkese. Ben yakın zamanda bilgisayar almayı planlıyorum. Aklıma Monster Abra A5 V15.5 var. Hafif özelleştirme ile mükemmel bir bilgisayar benim için. Ama sıkıntı olan kısım şurası. Maddi olarak ödeyebilecek durumdayım, burs ve nafaka var üzerime. Toplamda aylık sabit 1000 lira geliyor ve taksitlenmesi halinde çok çok rahat ödüyorum. Ama taksitlendirlmesi için sanırım kredi limitimin olması gerekiyormuş ve bende 1000 liralık kredi limiti var Ziraat Bankası'nın kredisinde. Üzerimde bir borç yok ve çalışmıyorum. Kredi çekemiyorum. Ödeyebilecek haldeyim ama alamıyorum. Bu konuyu yanlış mı biliyorum? Kartımın limiti olmasa da alabilir miyim? Vade farkı olur; peşin fiyatına değil, faizli ödeme falan olur, sorun değil pek fazla. Başka türlü ödeyemem. Er ya da geç mecburum buna. Bilgilendirebilir veya yardım edebilir misiniz?

İnternetten taksitli alışveriş yapabilmeniz için kredi kartınızın kullanılabilir limitinin alışverişiniz kadar olması gerekiyor. Bu limitten az limit ile taksitli veya peşin alışveriş yapamazsınız.

Bankamatik kartı ile taksit olmaz fakat kredili mevduat hesabı mevcutsa oradaki kredi taksit taksit ödenebilir. Burada da limitin alışveriş kadar olması gerekiyor.

Son seçenek olarak kredi çekmek kalıyor ki büyük ihtimalle başvurunuz onaylanmaz.

İnternetten taksitli alışveriş yapabilmeniz için kredi kartınızın kullanılabilir limitinin alışverişiniz kadar olması gerekiyor. Bu limitten az limit ile taksitli veya peşin alışveriş yapamazsınız.

Bankamatik kartı ile taksit olmaz fakat kredili mevduat hesabı mevcutsa oradaki kredi taksit taksit ödenebilir. Burada da limitin alışveriş kadar olması gerekiyor.

Son seçenek olarak kredi çekmek kalıyor ki büyük ihtimalle başvurunuz onaylanmaz.
Teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için. Sanırım başka bir yol bulmam gerekecek.

Geri
Yukarı