Kredi Kartı Limitimi Yükseltmiyorlar

Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Ben İş Bankası kredi kartlarından birini kullanıyorum. Çıkarttığımda sadece öğrenciydim. Şimdi hem çalışıyorum, hem SGK' dan aylık alıyorum ve öğrenciyim.

İlk başta kredi kartı başvurusu yaptığımda 1300 TL limit tanımlandı. Taksitleri düzenli olarak ödüyorum fakat limiti her ne zaman arttırmak istesem onaylanmıyor. Başka bankalarda aynen onaylamıyor.

Maaşımı aldığım kurum İşkur. Ben bu limiti nasıl arttıracağım?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanunen kredi kartlarınızın toplam limiti 4 aylık maaşınızı geçemez. Eğer başka bankadan kredi akrtınız var ise toplamları 4 maaşınızı geçmemelidir.

Bordronuzu alıp en yakın İş Bankası Şubesine gidiyorsunuz. Onlar önce sizin kredi notunu hesaplıyor (Kara listede iseniz 5 sene hiç bir finansal kredi limitinizi arttıramazsınız) Aylık gelirinize ve kredi notunuza göre size bir limit + opsiyon tanımlanıyor. Örneğin aylık geliriniz 2000TL ise size 2000TL limit + 5000TL opsiyon tanınınız. Siz kredi kartınızı 6 ay düzenli bir şekilde kullanır ve ödemelerinizi geciktirmezseniz limitiniz 5000TL olur. Tabi buradaki rakamlar farazi rakamlar ve çok değişkenlik gösterir.

Merhaba. Ben İş Bankası kredi kartlarından birini kullanıyorum. Çıkarttığımda sadece öğrenciydim. Şimdi hem çalışıyorum, hem SGK' dan aylık alıyorum ve öğrenciyim.

İlk başta kredi kartı başvurusu yaptığımda 1300 TL limit tanımlandı. Taksitleri düzenli olarak ödüyorum fakat limiti her ne zaman arttırmak istesem onaylanmıyor. Başka bankalarda aynen onaylamıyor.

Maaşımı aldığım kurum İşkur. Ben bu limiti nasıl arttıracağım?

Teşekkürler.
Limit arttırma işlemini uygulama üzerinden yapıyorsanız belli bir limitten sonra onaylanmaz. En yakın şubeye gidip çalıştığınıza dair sizden belge isteyeceklerdir. Fakat diğer arkadaşların dediği gibi farklı bankalarda kredi kartın varsa kotan dolmuş olabilir.

İşte üniversite kartının limiti 1300TL. Ben de 1300TL'nin üzerine çıkartamadım. Onu iptal edip başka kart alabilirsiniz. Diğer banka olayını bilmiyorum belki o bankaları az kullandığınız için olabilir.

mobil uygulamanız varsa önce 15-20tl arası bir bedel ödeyerek önce kredi notunuza baktırın derim.
İşte üniversite kartının limiti 1300TL. Ben de 1300TL'nin üzerine çıkartamadım. Onu iptal edip başka kart alabilirsiniz. Diğer banka olayını bilmiyorum belki o bankaları az kullandığınız için olabilir.
Yapı Kredi PLAY kartına ilk aldığım zaman 2500tl limit verdiler, 1 sene sonra limit 5000 oldu benim, neye göre değişkenlik gösteriyor acaba merak ediyorum.

Her kişinin alabileceği maksimum bir limit var. Ödemelerinizi düzenli yapıp, kartınızı fazla kullanmaya özen gösterin, bir kaç ay sonra limitiniz yükselir diye düşünüyorum.
Ne zamandır çalışıyorsunuz?
İki aydır İşkur aracılığı ile çalışıyorum. Başka bankada hesaplarım var ama kredi kartım yok. Kredi kartımın dördüncü ayı. Telefon alıcam fakat limit artmıyor, kredi notum yükselsin diye karttı kullanmak istiyorum limit hemen doluyor. Sırf harcamalarım her ay limiti 1.5 kere dolduruyor ve düzenli ödeniyor. Ama her limit artışı istediğimde bana limitiniz zaten alabileceğiniz maksimum limit bilgisi geliyor.

İki aydır İşkur aracılığı ile çalışıyorum. Başka bankada hesaplarım var ama kredi kartım yok. Kredi kartımın dördüncü ayı. Telefon alıcam fakat limit artmıyor, kredi notum yükselsin diye karttı kullanmak istiyorum limit hemen doluyor. Sırf harcamalarım her ay limiti 1.5 kere dolduruyor ve düzenli ödeniyor. Ama her limit artışı istediğimde bana limitiniz zaten alabileceğiniz maksimum limit bilgisi geliyor.
@237683 adlı kullanıcının dediği şekilde maaş bordronuz ile birlikte bankaya gidip direk başvuruda bulunabilirsiniz. Bu arada Denizbank Ruslardan Dubai'li bir iş adamına geçti ve diğer bankalara göre eli biraz daha bol, deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı