İnternet altyapısı başvurusu nasıl işliyor?

Anladım hocam taşınınca GigaFiber için yapacağım komşularada söyleyeceğim başvuru yapmaları için.

Aynen ne kadar çoğunluk başvuru yaparsa o kadar hızlı gelir. 40 tane villanın en az yarısından fazlası yapar diye düşünüyorum. Kaldı ki hepsi bile yapsa bütçe durumu ile alakalı sorun olmaz yanlış anlama yani bu evde sitede oturuyorsan ha 300TL ha 500TL. İnşallaha artmaz tabii fiyatlar :)

Aynen ne kadar çoğunluk başvuru yaparsa o kadar hızlı gelir. 40 tane villanın en az yarısından fazlası yapar diye düşünüyorum. Kaldı ki hepsi bile yapsa bütçe durumu ile alakalı sorun olmaz yanlış anlama yani bu evde sitede oturuyorsan ha 300TL ha 500TL. İnşallaha artmaz tabii fiyatlar :)

Hocam zaten magnet falan alsa 400TL oda düzgün çekmiyor her yerde.

Hocam zaten magnet falan alsa 400TL oda düzgün çekmiyor her yerde.

Aynen ping sorunu vb oluyor bir de. Oyuncular için sıkıntı fiber hem altyapı olduğu için daha sağlam ve daha performanslı çalışıyor. Sitenin yetkilisine bildirirseniz o daha iyi olur. Ancak herkes kendi adresinden başvuru yapacağı için süreç hızlanır. Olmadı yetkililer bazen problemli olabiliyor siz kendiniz bizzat kapı kapı dolaşırsınız veya site yönetimi grup vs varsa oralardan da ulaşmanız daha iyi olur bilmeyenler için hem hızlıca destek sağlarsınız hem de daha hızlı bilginiz olur.

Aynen ping sorunu vb oluyor bir de. Oyuncular için sıkıntı fiber hem altyapı olduğu için daha sağlam ve daha performanslı çalışıyor. Sitenin yetkilisine bildirirseniz o daha iyi olur. Ancak herkes kendi adresinden başvuru yapacağı için süreç hızlanır. Olmadı yetkililer bazen problemli olabiliyor siz kendiniz bizzat kapı kapı dolaşırsınız veya site yönetimi grup vs varsa oralardan da ulaşmanız daha iyi olur bilmeyenler için hem hızlıca destek sağlarsınız hem de daha hızlı bilginiz olur.

Hocam site içindeler ama hepsinin iskanı ayrı bu daha iyi bir şey değil mi?

Hocam site içindeler ama hepsinin iskanı ayrı bu daha iyi bir şey değil mi?

Tapulu zaten attığınız sitede onu anladım. Yani şimdi siz bile yetkili olsanız mesale hem komşuluk açısından hem de iletişim ve iş olaylarında süreçler hızlanır. Örnek bir gün internet bağlandı 3. gün elektrik ile ilgili problem çıktı. Genel olarak site içinde tabii bunlar kolaylıkla bozulacak veya hasar görecek durumlar değil ancak örnek vermek istedim farklı durumlar için de iyi olabilir. Eğer yoksa ki bildiğim kadarıyla kiraliklarda yönetici oluyor o zaman kendinizi halledebilirsiniz.

Tapulu zaten attığınız sitede onu anladım. Yani şimdi siz bile yetkili olsanız mesale hem komşuluk açısından hem de iletişim ve iş olaylarında süreçler hızlanır. Örnek bir gün internet bağlandı 3. gün elektrik ile ilgili problem çıktı. Genel olarak site içinde tabii bunlar kolaylıkla bozulacak veya hasar görecek durumlar değil ancak örnek vermek istedim farklı durumlar için de iyi olabilir. Eğer yoksa ki bildiğim kadarıyla kiraliklarda yönetici oluyor o zaman kendinizi halledebilirsiniz.

Hocam sorgulayınca yahyalar mahallesinde var ama sokak olarak bizim sokak şu an gözükmüyor iskanı yok diye sanırım.

Hocam biz başka villaya bakmıştık merkeze daha uzaktı siteydi ama 4 villa vardı sadece 1 tanesi başvuru yapmıştı TT'ye ve magnet vermişlerdi getirceklerini söylemişler ona burada hem daha fazla hem de daha merkeze yakın bir yer hem Düzce küçük şehir olduğu için hızlıca gelir siye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hocam sorgulayınca yahyalar mahallesinde var ama sokak olarak bizim sokak şu an gözükmüyor iskanı yok diye sanırım.

Hocam biz başka villaya bakmıştık merkeze daha uzaktı siteydi ama 4 villa vardı sadece 1 tanesi başvuru yapmıştı TT'ye ve magnet vermişlerdi getirceklerini söylemişler ona burada hem daha fazla hem de daha merkeze yakın bir yer hem Düzce küçük şehir olduğu için hızlıca gelir siye düşünüyorum.

Aynen halen inşaat aşamasında göründüğünden ve siteye daha altyapı çekilmediği için olabilir. Daha doğrusu altyapı çekilmiş ancak villalara dağılmamış olabilir. Ayrıca evet sizde yapsanız getiririz derler ancak uzun sürebiliyor. Magnet sorun yaratmaz altyapı ile çalışmadığı için ancak altyapı işlemlerinde yavaşlık olması mümkün. Düzce evet küçük olduğu için ve İstanbul'a yakın olduğu için uzun sürmez. Özellikle konuştuğumuz gibi sitenin hepsi talep oluşturursa TurkNet illaki dikkatini çekecek ve altyapı işlemine başlayacaktır. Kaldı ki direkler yardımıyla da yapılabiliyor tanıdıkların sitesinde direkler dikilmiş ve villaya kablo çekilmiş vaziyette bırakmışlardı. Yani süreç aşamalı da olabiliyor sonradan size bilgi verip evinize gelip kurulum yapabiliyor. Zaten altyapı işleminden sonrası çok basit. Birde apartman olmadığı için fiber çekimlerinde sorun yaşanmaz.

Aynen halen inşaat aşamasında göründüğünden ve siteye daha altyapı çekilmediği için olabilir. Daha doğrusu altyapı çekilmiş ancak villalara dağılmamış olabilir. Ayrıca evet sizde yapsanız getiririz derler ancak uzun sürebiliyor. Magnet sorun yaratmaz altyapı ile çalışmadığı için ancak altyapı işlemlerinde yavaşlık olması mümkün. Düzce evet küçük olduğu için ve İstanbul'a yakın olduğu için uzun sürmez. Özellikle konuştuğumuz gibi sitenin hepsi talep oluşturursa TurkNet illaki dikkatini çekecek ve altyapı işlemine başlayacaktır. Kaldı ki direkler yardımıyla da yapılabiliyor tanıdıkların sitesinde direkler dikilmiş ve villaya kablo çekilmiş vaziyette bırakmışlardı. Yani süreç aşamalı da olabiliyor sonradan size bilgi verip evinize gelip kurulum yapabiliyor. Zaten altyapı işleminden sonrası çok basit. Bir de apartman olmadığı için fiber çekimlerinde sorun yaşanmaz.

Anladım hocam ben kendim yapsam bile gelir ama daha uzun sürer tüm sitenin yapmasına göre daha uzun sürer. Peki ben kendim yaptım bunu ne kadara getiriyorlar maksimum 1 seneye gelir mi?

Anladım hocam ben kendim yapsam bile gelir ama daha uzun sürer tüm sitenin yapmasına göre daha uzun sürer. Peki ben kendim yaptım bunu ne kadara getiriyorlar maksimum 1 seneye gelir mi?

Yani şimdi kimse net cevap veremez. Ancak 1 sene kadar uzun süreceğini sanmıyorum. Genelde birkaç ay içinde ilgileniyorlar. Özellikle siz fiber altyapı yapacağınız ve TurkNet altyapısı kullanacağınız için Türk Telekom ile işiniz olmayacak. Bana kalırsa Türk Telekom'dan hızlı sürer işlemler.

Yeni konular

Geri
Yukarı